REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Mieszkańcy nie chcą masztu nad głowami (VIDEO)

SANOK: Mieszkańcy nie chcą masztu nad głowami (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Przy ulicy Śląskiej w Sanoku, w dzielnicy Dąbrówka, na prywatnej działce, ma powstać maszt telefonii komórkowej. Lokalizacji sprzeciwiają się mieszkańcy. Samorząd ma niejako związane ręce. Czy z tej sytuacji jest rozwiązanie? Szczegóły w materiale filmowym.

Grafika poglądowa

10-06-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

dziadostwo panie Biskup2024-06-10 18:44:11
1 0
umywanie rąk. O ile zakład, że poczekasz pan na papierki z napisem wszystkie wymogi są spełnione powiesz ludziom bardzo nam przykro dokumenty są ok, zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy. Interesujesz się pan cenami nieruchomości w przeciwieństwie do ludzi których interesuje własne zdrowie i życie.
Odpowiedz
panie Biskup2024-06-10 18:55:02
0 0
internet to udzie mają z domowego WiFi. Nie pitol pan, że użytkowników jest coraz więcej, bo Sanok się wyludnia. Argumenty masz z palca wyssane, podasz pan liczbę użytkowników ilu ich jest w Sanoku? Pewnie nie masz pan bladego pojęcia. Lecisz pan w kulki z mieszkańcami? A może się znacie z inwestorami od masztów. Działkowiczka emerytka też znajoma?
Do właścicielki posesji.2024-06-10 19:48:27
0 0
Pani ziemia, Pani decyzja, Pani zarobek. Nikomu nic do tego. Niech się Pani nie przejmuję tą tanią propagandą. Z sąsiadami to jest tak że najszczęśliwsi są wtedy kiedy to Pani będzie źle. Skoro może Pani zarobić to szkoda by stracić taką okazje.
Odpowiedz
lobbysta tutaj?2024-06-10 19:59:15
0 0
ze starostwa czy z sieci komórkowej? Ile dajesz tej pani za zgodę na smażenie mózgów sąsiadom?
https://5g.info.pl/wszystkie/krakow-bielany-walka-z-operatorami-telefonii-komorkowej/2024-06-10 20:02:17
0 0
... – Co pani radziłaby, sugerowała mieszkańcom innych miejsc w których powstają maszty telefonii komórkowej niezgodnie z ich życzeniem czy wolą. Co mogliby w pierwszym że tak powiem rzucie spraw zrobić żeby zatrzymać tą ingerencję w ich zdrowie i prywatność. – Na pewno od razu sprawdzić czy w Urzędzie Architektury , czy w danym miejscu , czy zgłosić od razu do nadzoru budowlanego czy taka budowla ma pozwolenie na budowę. Jeśli nawet ma to jako najbliżsi sąsiedzi, którzy mają interes prawny – bo to nie jest tak, że nie mogą być stroną w sprawie.,Sąd Najwyższy wielokrotnie przyznawał rację obywatelom, że mają interes prawny – więc mogą mieć wgląd w takie pozwolenie na budowę. Sprawdzić całą dokumentację techniczną, bo najczęściej jest tak, że to co jest w rzeczywistości nijak się ma do tego co jest na papierze. Najczęściej sygnał jest dużo silniejszy a anteny są zupełnie inne montowane niż w pozwoleniu na budowę. Sprawdzić całą dokumentację techniczną i wtedy ewentualnie podważać. Jeśli nie ma pozwolenia na budowę no to tym bardziej no to to jest już wbrew jakimkolwiek przepisom. ...
Odpowiedz
Ons2024-06-10 21:16:28
1 0
Pytania do pani wlascicielki: 1. Czy nie szkoda pani obniżać wartosci wlasnej dzialki oraz ewentualnego czynszu od najmu gabinetu jeśli juz przejdzie pani na emeryture? Wielce prawdopodobne, ze przyszły najemca, w domyśle stomatolog może nie chcieć takiego masztu przy obiekcie opieki zdrowotnej. 2. Czy nie jest pani zwyczajnie glupio zostawiac tych ludzi z ogromnym, metalowym, promieniującym masztem 20 metrów od ich okien. Ci ludzie codziennie będą patrzeć na to dziadostwo i mieszkać kilka metrów obok. Czy ktokolwiek będzie chciał kupić od nich nieruchomość gdyby chcieli ją sprzedać?Szczyt egoizmu.
Odpowiedz
Do Ons2024-06-10 21:54:10
0 0
Jej ziemia, jej prawo. Nikomu nic do tego.
Do Jej ziemia2024-06-10 22:17:50
0 0
Nie chodzi wcale o ziemię a promieniowanie elektromagnetyczne 365 dni w roku 24h na dobę od którego z tej odległości dostaje się raka. Żaden operator nie przestrzega norm i gdy tylko stacja zostanie odebrana przez Nadzór Budowlany to już następnego dnia podkręcą nadajniki kilkunastokrotnie w celu zwiększenia obszaru zasięgu bo wiedzą, że nikt potem tego im nie sprawdzi. Tymczasem wokół ludzie przestają sypiać chorują i umierają a tylko nielicznych zorientowanych stać na przeprowadzkę.
Jolanta2024-06-10 23:20:13
2 0
My mówimy dla masztu stanowcze nie.Nie będziemy Każdego dnia wychodząc na balkon ,na podwórko patrzeć na ogromny maszt który będzie stał pod oknami gdyż jest to bardzo mała działka a w około są domy około 7m jest tak bardzo blisko w zasięgu ręki i jest to okropne dla wszystkich mieszkańców gdyż szkodzi to zdrowiu ,samo patrzenie na taki ogromny słup wywołuje stres złość
Odpowiedz
Chciwość ludzka nie zna granic2024-06-11 08:50:29
1 0
Jeżdżąc po Polsce widać maszty w szczerym polu, w okolicy dróg ekspresowych, na terenach przemysłowych, na wzgórzach oddalonych od zabudowań. A tutaj chcą maszt w samym centrum osiedla mieszkalnego dosłownie przy domach ludzi. Gdyby władze gminy miejskiej sanok faktycznie interesowały sie dobrem mieszkańców to wskazaliby Play inne miejece choćby gdzies za obwodnicą gdzie są puste pola, ale pewnie tego nie zrobią bo później mieliby problem ze sprzedażą takich działek. A tak wrypać ludziom koło domu, bo to przecież nie ich sprawa, oni sami mieszkają daleko i tam nie mają masztu. Jeszcze burdel obok postawić, podobno też dobrą kasę płacą.
Jesteście psami łańcuchowymi swojego smartfona.2024-06-11 09:16:18
0 0
Nikt z was zapewne sie nie zastanowił DLA CZEGO powstaje tyle masztów. Już wam tłumaczę. Bo jesteście jak psy łańcuchowe przywiązani do swojego smartfona z internetem i to ten internet powoduje potrzebę wręcz gigantycznych transferów danych a nie rozmowy telefoniczne! Jakoś 20- lat temu masztów było niewielki ułamek z tego co dziś i nie było problemów z rozmowami BO LUDZIE NIE MIELI NETU W KOMÓRKACH. Rozwiązanie jest proste. Albo wyłączać usługę netu w telefonie i korzystać tylko w domu albo najlepiej wywalić smartfona i kupić telefon klasyczny.
Odpowiedz
owszem jest powszechna niewiedza i ignoranctwo w tej dziedzinie2024-06-11 10:39:46
0 0
Polska to eksperyment na skalę światowa we wdrażaniu kolejnych generacji telefonii. Ludzie przespali procedowanie Megaustawy w 2019 roku a wtedy politycy podnieśli nam dopuszczalne dawki promieniowania o 100 razy. Każdy musi mieć internet WiFi w domu więc nadajniki są wszędzie i działają na tej samej częstotliwości co mikrofala 2.4 GHz, powodują wibracje wody w organizmie i nagrzewanie się a w efekcie deratyzację białka. Niektórzy wkładają router do tapczanu żeby go nie było widać a potem na nim śpią napromieniowując się całą noc. Rodzice ganią nauczycieli, że dziecko musi mieć z nim kontakt więc telefon na lekcji i jak w klasie jest 30 telefonów to nadajniki BTS kilka razy na sekundę dają strzała elektromagnetycznego w każdy z 30 telefonów i smog elektromagnetyczny. Dzieciaki obcując z urządzeniami emitującymi fale ładują się dodatnio a to skleja czerwone krwinki jak magnesy, tworzy to gluta który nie pozwala przepływać swobodnie przez naczynia mózgowe i tali zlepek blokuje przepływ krwi. Dopiero po kilkunastu godzinach bez fal elektromagnetycznych krwinki mają z powrotem ładunek ujemny i przestają się zlepiać ze sobą i przyczepiać do żył. Ludzie czytajcie o szkodliwości ale nie w durnej Pani domu którą piszą za kasę studenci tylko szukajcie źródeł naukowych i ludzi którzy się tym zajmują, bo zawsze będziecie się budzić dopiero jak będą stawiać wam maszt albo na onkologi.
Mieszkańcy2024-06-11 10:46:00
0 0
Spróbujcie dotrzeć do Zbigniewa Gelzoka, który ma największą wiedzę w zakresie wałów telefonii komórkowej i walki sądowniczej. On ma teraz problemy zdrowotne a w zasadzie od 20 lat właśnie z powodu nadajników. Zostało jego dużo wypowiedzi na YT i na stronach. On prowadził stronę prawodozycia.pl (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przeciwdziałania Elektroskażeniom "Prawo do życia" ) ale ją zdjęli. Chyba ma FB.
Odpowiedz
STRASZNY OGROMNY MASZT W ŚRODKU DOMÓW 2024-06-11 11:30:21
0 0
Wstyd dla właścicieli działki żeby wyrazić zgodę na budowę ogromnego słupa,kosztem zdrowia i życia mieszkańców, dla uzyskania pieniędzy , bo to pieniądze , dużo pieniędzy jest najważniejsze, kosztem ludzi, zachłanność nie zna granic.Niech postawi sobie koło swojego domu
Odpowiedz
Tylko PO2024-06-11 14:51:24
0 0
Większość Dąbrówki to wyborcy pisu, także nikogo mi nie szkoda. Stawiać nadajniki jeden przy drugim.
Odpowiedz
dzięki za komentarz2024-06-11 16:25:48
0 0
Jak państwo widzą nawet wyborcy PO potwierdzają szkodliwość nadajników GSM
Maszt2024-06-11 22:47:12
0 0
Przez ten ogromny maszt, my już mamy wysokie ciśnienie, jesteśmy bardzo zestresowani i zdenerwowani,my już teraz nie możemy spokojnie spać cierpiąc na bezsenność myśląc o ogromnym maszcie nad naszymi głowami mamy bóle głowy i stany nerwicowe,a co będzie dalej jak dojdzie to promieniowanie fal elektromagnetycznych od masztu które są szkodliwe dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt , zaczną się choroby i śmierć. Czy właściciele działki pokryją koszty leczenia i zgony ? My będziemy się tego domagać. Bo żaden lekarz nie chciałby mieć ogromnego masztu pod oknami swojego domu. My nie chcemy chorować i umierać przez taki ogromny maszt który jest bardzo niebezpieczny i ma fatalne oddziaływania na nasze zdrowie. Dobrze mieć dom daleko od masztu, to można odpoczywać ,spać i żyć spokojnie , bo nie zagląda maszt do pokoju. Czy właścicielka działki wzięła pod uwagę,...... zgadzając się na budowę. , że to jest za bliziutko naszych domów. A to że będzie nam się źle żyło patrząc KAŻDEGO DNIA przez 365 dni w roku 24h na dobę na ogromny słup nad naszymi głowami w zasięgu ręki ????. To dla właścicieli działki TO NIC, TO NIE WAŻNE, NIE WAŻNE JEST LUDZKIE ZDROWIE i ŻYCIE!!! NIE WAŻNY JEST NASZ STRES i człowiek znerwicowany i CHORY przez ogromny słup pod oknami. Co TAM , TO NIC. !!!!! NAJWAŻNIEJSZE SĄ PIENIĄDZE PIENIĄDZE DUŻO PIENIĘDZY!!!! Człowiek się nie liczy To jest okropne żeby dla pieniędzy wyrazić zgodę na tak ogromną platformę w środku domów,w zasięgu ręki, tuż nad naszymi głowami z ciągłym patrzeniem każdego dnia na ogromnego słupa ???????? ???? ???? w środku domów na tak małej działce. NO NIE. .... . to trzeba mieć tupet i wszystko i wszystkich mieszkańców w d...e. . Ważne są tylko pieniądze nic więcej, nie liczy się człowiek, LUDZKIE ŻYCIE I ZDROWIE
Odpowiedz
OGROMNY STRASZNY MASZT W ŚRODKU DOMÓW 2024-06-11 23:25:46
0 0
Dla Właścicielki działki ważne są tylko pieniądze nic więcej, nie liczy się człowiek ludzkie życie i zdrowie to wielka chciwość i samolubstwo żeby wyrazić zgodę na budowę tyle ton żelastwa w środku naszych domów na wyciągnięcie ręki tuż przed oknami, skazuje nas na ciągłe patrzenie na żelazny słup który szkodzi zdrowiu To się w głowie nie mieści że za pieniądze zatruje nam życie. Trzeba być bez serca .
Odpowiedz
SZKODLIWY OGROMNY MASZT TONY ŻELASTWA 2024-06-12 00:54:08
0 0
No Tak , trzeba być zupełnie bez serca żeby zatruć życie wszystkim mieszkańcom i mieć wszystkich w d....e bo za wszelką cenę trzeba się bogacić nieważne ludzkie życie i zdrowie. A tak naprawdę to nie jest warte żadnych pieniędzy kosztem zdrowia i życia , ciągłych nerwów ,stresu powodującego choroby i złego samopoczucia wszystkich mieszkańców. TRZEBA BARDZIEJ SZANOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE I ZDROWIE. a nie tylko pieniądze i pieniądze
Odpowiedz
Ogromny Maszt szkodzi ludziom i zwierzętom 2024-06-12 01:18:19
0 0
Ja to bym nie wyraziła zgody na budowę takiego świństwa nawet zwierzętom pod ich nosem bo by mi było ich szkoda że będzie im smutno i będą chorować . A właścicielka przychodni i działki wyraża zgodę na takie świństwo dla ludzi w środku domów tuż pod ich nosem dla pieniędzy bo liczą się tylko pieniądze nie człowiek nie życie nie zdrowie. Pieniądze!!!! To jest wielka zgroza .
Odpowiedz
Dla pieniędzy zatruć życie wszystkim mieszkańcom 2024-06-12 02:06:59
0 0
Przez ten ogromny maszt nasze działki i domy stracą na wartości ,ja to bym już ją sprzedała ,więc co wtedy? Pytam panią dentystkę właścicielkę działki która wyraziła zgodę na budowę ogromnego świństwa w zabudowie naszych domów .Skoro pani będzie się bogacić pieniądzmi z MASZTU a my stracimy na swoich nieruchomościach przez stojący obok maszt. To będziemy zmuszeni egzekwować od pani pokrycie tych kosztów
Odpowiedz
Detektyw Herkules Poirot2024-06-12 06:57:39
0 0
Jeśli rzeczywiście to dentystka można założyć, że ma pieniądze i można niebezpodstawnie przypuszczać, że za dzierżawę będzie miała ich jeszcze więcej. Na łataniu dziur się zna to załata jeszcze budżetową. Ale czy chodzi tu o podział z najmu? Czy naprawdę część protestujących uspokoi się jak dostanie działkę z dzierżawy za obniżenie cen ich działek? Czy mieszkańcy zamilkną z tym gadaniem o zdrowiu jeśli dostana działeczkę? Czy jednak zaczną się sądzić o odszkodowania za spadek cen działek co oczywiście nie jest takie oczywiste. Może zaczną się sądzić za uszczerbek na zdrowiu ale to nierealne, gdyż bardzo trudno udowodnić uszczerbek na zdrowiu z powodu nadajnika i choć to niewątpliwie nastąpi szereg procesów to najpierw trzeba zacząć chodzić do lekarza ( może trafi się na kolegę dentystki ) i zgłaszać co tam dolega. Lekarz będzie przypisywał oczywiście najnowsze środki dopuszczone przez Ministerstwo Choroby i Nagłej Śmierci, które oczywiście nie pomogą nikomu innemu niż zasileniu budżetu farmacji. Gdy już pacjenci będą wystarczająco długo niewyleczeni to zacznie się droga sądowa, pozwy nie wiadomo do kogo najpierw, oczekiwanie na rozprawy a to co sądy robią najlepiej to ustalanie kolejnych odległych terminów to może potrwać aż do śmierci. Problem żeby udowodnić, że to w polu elektromagnetycznym się stało, choć lekarz tak w diagnozie nie napisze ponieważ aktualnie jedyna słuszna lista chorób ICD10 nie zawiera nadajników komórkowych konkretnej sieci. Jeśli udowodni się że to w polu elektromagnetycznym to przecież obrońca zapyta a w którym bo jest ich wiele, może to nie nasze z pole tylko w pracy chorego było to złe.
SKAZANI NA ŚMIERĆ 2024-06-12 08:11:38
0 0
Właścicielka działki dentystka koło pomu, Dąbrówka której nie zależy na zdrowiu ludzi. NIE buduje się chciwego szczęścia pieniężnego na nieszczęściu wszystkich mieszkańców osiedla jest to bardzo krzywdzące ludzi , Paniusiu. !!!!! Pieniądze to nie wszystko pamiętaj. ZDROWIE jest najważniejsze które nam zabierasz przez wyrażenie zgody na budowę ogromnego świństwa wśród naszych domów
Odpowiedz
Właścicielka działki 2024-06-12 08:28:00
0 0
Ona się bogaci !!!!! Ludzkim nieszczęściem NIEWAŻNE są biedni ludzie i ich zdrowie . Najważniejsze są dla niej pieniądze. Dużo pieniędzy !!!! .Co tam ludzie mogą chorować i umierać, Byle ja miałam dużo kasy
Odpowiedz
Adam2024-06-12 20:47:10
0 0
Pani Szajnowska Opamiętaj się Pani co Pani nam robi. Na pewno jak ta inwestycja dojdzie do skutku Przyjedziemy do Pani do czerteża i też maszt Pani wybudujemy. Nie wiem czy warto jest wchodzić w konflikt z mieszkańcami naszego osiedla
Odpowiedz
Wojtek bez zębów 2024-06-12 21:34:30
0 0
Pani dentystka koniecznie chce się jeszcze dorobić na ludzkie krzywdzie,nie ważne życie i zdrowie ,ważna kasa . Nie buduje się szczęścia,na czyimś nieszczęściu, KARMA WRACA z PODWÓJNĄ SIŁĄ!!!!!!
Odpowiedz
Budowa masztów jest konieczna!!! Przede wszystkim dla bezpieczeństwa.2024-06-16 19:51:37
0 0
Nic tak nie wkurza jak te protesty przeciwko budowy stacji bazowych. Czemu ludzie sami sobie szkodzą mimo, że operator próbuje im dogodzić? Nasłuchali się bajek i w nie wierzą, a już dawno badania potwierdziły, że stacje telefonii komórkowej w żadnym stopniu nie są szkodliwe, w gospodarstwie domowym jest wiele znacznie bardziej szkodliwych urządzeń i jakoś tego ludzie się nie boją. Rozbudowa sieci komórkowej jest konieczna. W wielu miejscach są luki w zasięgu, nie da się korzystać z Internetu i z telefonów komórkowych. Po za tym zapotrzebowanie na sieć rośnie z roku na rok, istniejące stacje nie są w stanie obsłużyć coraz większego zapotrzebowania. Wymagana jest budowa nowych stacji oraz modernizacja istniejących. Szybki Internet i telefonia to w dzisiejszych czasach podstawa. Nie tylko dla rozrywki, ale też stacje te ratują zdrowie i życie, to dzięki nim istnieje możliwość wezwania pomocy w tym kontaktu z numerem alarmowym 112. Ludzie nawet nie mają pojęcia co tym masztom zawdzięczają, nie będę się rozpisywać bo wymieniać by i wymieniać, lecz większość ludzi tym bardziej starszych nie zdaje sobie sprawy, że gdyby nie te maszty to cofnęlibyśmy się do epoki kamienia łupanego. Dzisiaj praktycznie wszystko opiera się o sieć komórkową. Zresztą najpierw protestują, a potem będą narzekać, że mają słaby zasięg w telefonie czy, że Internet wolno działa, najgorzej jak w momencie zagrożenia zdrowia czy życia nie będą mogli wezwać pomocy. No, ale niektórym to by wyłączyć wszystkie maszty, całą sieć komórkową na chociaż dobę to by zobaczyli czy byliby w stanie normalnie funkcjonować w takim świecie, nie daj Boże trzeba by było wezwać pomoc, no i co wtedy będzie? nie będzie takiej opcji. Ja bym chciał by zbudowali mi maszt zaraz koło domu. Miałbym szybki bezprzewodowy Internet i przede wszystkim czułbym się bezpiecznie, że w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia będę mógł bez żadnych problemów wezwać pomoc. I jest wiele osób, którzy dali by wiele by im w okolicy taki maszt postawili, w wielu wsiach pisali nawet petycje, bo zasięg jest tam tak słaby.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)