REKLAMA
REKLAMA

PATRYK FRYC: „Musimy poprawić skuteczność”. Porażka w sparingu (ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. Partyzant Targowiska był drugą drużyną z jaką przyszło się zmierzyć zespołowi KS Wiki Sanok w maratonie meczów sparingowych. Przygotowując się do rundy wiosennej krośnieńskiej klasy okręgowej, w sobotę (10 bm.) na boisku kompleksu Hotelu Wiki Sanok przy ul. Stróżowskiej, KS Wiki podejmowało swojego ligowego rywala.

Partyzant to silna drużyna krośnieńskiej okręgówki. Na półmetku sezonu plasuje się na trzecim miejscu. Dzisiejszy sparing zakończył się zwycięstwem drużyny gości, rezultatem 1:3. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Patryka Fryca, zaliczył z rzutu karnego Akradiusz Femin. Sanoczanie dobrze wyglądali w środku pola. Zawodnicy stwarzali wiele sytuacji strzeleckich, jednak problemem była skuteczność.

Patryk Fryc, fot. redakcja

Dokładnej oceny gry podejmę się po obejrzeniu zapisu wideo. Na pewno cieszy to, że dochodziliśmy dziś do wielu sytuacji bramkowych, martwi zaś to, że nie trafiamy do bramki i ta skuteczność czy to w sparingach czy w meczach ligowych nie była zadowalająca. Nad tym będziemy musieli popracować. Zbyt łatwo też tracimy bramki, ale po to są sparingi, aby próbować i wyciągać wnioski. W tym momencie skupiamy się nad tym, aby dobrze się przygotować, ciężko przepracować zimę. Obecnie pracujemy nad wytrzymałością, mocą, później będziemy skupiać się już bardziej na taktyce. Chłopaki mają w nogach wiele treningów zarówno siłowych jak i biegowych i takie detale jak podanie-przyjęcie-zagranie przy takich obciążeniach nie zawsze dokładnie wychodzą. Będziemy wyciągać z tego wnioski i pracować nad tym – powiedział po meczu Patryk Fryc, szkoleniowiec KS Wiki Sanok.

W zespole Wiki nie należy się spodziewać większych ruchów transferowych. Klubowi udało się natomiast utrzymać kadrę z rundy jesiennej. 

Jestem bardzo zadowolony z frekwencji na treningach. Po awansie z A-klasy do piątej ligi uznaliśmy z prezesem, że skupiamy się na budowie fajnej drużyny. Oczywiście potrzeba do tego czasu. Mamy dobry zespół i chcemy z meczu na mecz wyglądać coraz lepiej na boisku. Mamy też dużo młodych zawodników, dla których są to pierwsze mecze na tym poziome rozgrywkowym i ich postęp z meczu na mecz jest widoczny – kontynuuje nasz rozmówca. 

Kolejny sparing sanoczan już za tydzień, 17 lutego 2024 r. o godz. 11.00 zmierzą się z drużyną występującą w A Klasie. Na obiekcie Wiki Sanok podejmą LKS Płowce/Stróże Małe,

KS Wiki Sanok – Partyzant Targowiska 1:3 (0:1)
bramka: Arkadiusz Femin (k)

 

11-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)