REKLAMA
REKLAMA

PROTEST ROLNIKÓW: Zablokowane drogi w Lesku i Rymanowie (VIDEO, ZDJĘCIA)

RYMANÓW, LESKO / PODKARPACIE. Dzisiaj (9 bm) w całym kraju trwa protest rolników, w trakcie którego organizowane są przejazdy kolumn traktorów i pojazdów rolniczych. Utrudnienia występowały m.in na DK 28 w Rymanowie oraz DK 84 w Lesku. Rolnicy chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec wdrażania Zielonego Ładu, importu produktów z Ukrainy oraz domagają się wsparcia hodowców zwierząt.

Od godz. 10:30 na terenie całego kraju trwa protest przewoźników. Zgodnie z przekazanymi informacjami przez podkarpacką Policję, na podkarpaciu utrudnienia miały występować powiatach: leskim, krośnieńskim, przemyskim, rzeszowskim, leżajskim, przeworskim, jasielskim, lubaczowskim, rozpczycko-sędziszowskim, dębickiem oraz jarosławskim.

Postulaty rolników

– Wszyscy rolnicy zgadzają się co do trzech głównych postulatów, które były prezentowane podczas rozmów – mówi prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz. – Rolnicy nie zgadzają się na wdrażanie Zielonego Ładu oraz na import produktów rolnych z Ukrainy i domagają się wsparcia hodowli zwierząt.

Planowany na najbliższy piątek protest jest po to, aby konsumenci dowiedzieli się, z jakimi problemami borykają się rolnicy. Jest to protest także w ich obronie, w obronie zdrowej, polskiej żywności.

Rozmówcy zwracali ponadto uwagę na brak opłacalności we wszystkich sektorach produkcji rolnej. Wśród kolejnych postulatów przedstawicieli rolniczego samorządu znalazły się: przyspieszenie wypłat dopłat bezpośrednich i pomocy suszowej oraz uproszczenie mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Przedstawiciele samorządu podkreślali przy tym, że u progu wiosennych prac polowych rolnicy nie mają wystarczających dochodów, aby zakupić niezbędne środki do produkcji.

red.

Protest rolników w Lesku: 

Protest rolników w Rymanowie: 

ZOBACZ TAKŻE: Protest rolników. Utrudnienia na krajowej 84 w powiecie leskim!

 

09-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)