REKLAMA
REKLAMA

Sandra Klimkowska w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego!

Uczennica klasy 7 – Sandra Klimkowska znalazła się w gronie laureatów II edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Spotkania ze sztuką”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych z miejscowości liczących poniżej 50000 mieszkańców.

Celem konkursu jest propagowanie oraz upowszechnianie wiedzy o bezcennych dziełach sztuki, rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej polskim malarstwem oraz wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci i młodzieży. Tegorocznym zadaniem konkursowym było przedstawienie własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego w dowolnej technice.

Do Fundacji PGE, organizatora konkursu wpłynęło ponad 1000 interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego, stąd tym większy sukces Sandry!

Wygraną w konkursie jest wycieczka dla klasy i lekcja muzealna w wybranym Muzeum Narodowym. Uczennica otrzymała także indywidualną nagrodę w postaci bonu o wartości 300 zł do wykorzystania w sklepie Empik. Ponadto jej praca wraz z pracami pozostałych laureatów będzie pokazana na wystawie pokonkursowej w muzeum.

Uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej im. św. A. Boboli w Kostarowcach, dzięki wygranej koleżanki wybiorą się do Muzeum Narodowego w Krakowie. Serdecznie gratulujemy!

źródło:  SP Kostarowce

06-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)