1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest – Światowy Dzień AIDS

01-12-2010

1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest – Światowy Dzień AIDS. Tegoroczne obchody mają szczególny charakter, ponieważ rok 2010 jest 25 rokiem walki z epidemią HIV/AIDS w Polsce.

Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi działalność prewencyjną zmierzającą do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii HIV/AIDS.

Tegoroczna społeczna kampania multimedialna „Wiedza ratuje życie” realizowana w ramach Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV ma na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat HIV i AIDS oraz promocje testowania w kierunku HIV – zwłaszcza w punktach konsultacyjno-diagnostycznych, w których można wykonać test w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie.

Odbiorcami kampanii są osoby dorosłe, aktywne seksualnie, odpowiedzialne za zdrowie własne i partnera (wykonanie testu na HIV jest jednym z dowodów tej odpowiedzialności).

W woj. podkarpackim anonimowo i bezpłatnie test  w kierunku HIV można wykonać  w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym HIV/AIDS mieszczącym się w Przychodni Akademickiej Centrum Medycznego „Medyk” w Rzeszowie przy ul. Podkarpackiej 1.

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny
w Sanoku
lek.med Stanisław Kwolek

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.