Sensacyjna porażka El-Budu. Wulkanex „rozstrzelany” przez Esanok.pl

SANOK. VI kolejka Sanockiej Ligi Unihokeja przyniosła nam zarówno niespodzianki jak i przewidywane wyniki. Mecz inaugurujący pomiędzy AZS PWSZ Sanok a El-Budem zalicza się właśnie do tych pierwszych.

Ostatni w tabeli PWSZ pokonał stosunkowo wysoko, bo aż 6:3, plasujący się w środku tabeli, na 6 miejscu, El Bud. Tym samym może poszczycić się pierwszą w tym sezonie zdobyczą punktową. Duża w tym zasługa bramkarza i Maćka Bielca, który odnotował trzy celne strzały.

AZS PWSZ SANOK – EL-BUD 6 – 3 (1:1, 5:2)

AZS PWSZ Sanok zdobył pierwsze punkty w sezonie

Spotkanie InterQ z PB Budka przebiegało całkowicie pod dyktando tych pierwszych. Grali składnie, strzelali celnie, a strzały często przeradzały się w bramki. Przeciwnie Budka, która nie mogła znaleźć pomysłu na zmuszenie do kapitulacji bramkarza InterQ. Nie wypadli najlepiej jako drużyna, a wynik jest zasługą głównie Bartka Milczanowskiego, który zaliczył hat-tricka.

(29:14) 8 – 4 Milczanowski Bartłomiej #10 – Gładysz Roman #16

Najlepszym widowiskiem kolejki okazał się mecz Fahera z Iwoniczanką. Wyrównany, pełen ładnych podań i bramek. Do połowy drugiej odsłony ciężko było wytypować zwycięzcę. W Iwoniczance bardzo dobre spotkanie rozegrał Patryk Polański, dobrą dyspozycją popisał się też bramkarz. Niestety przewaga techniczna Fahera dała o sobie znać w drugiej połowie. Garanatowski aż cztery razy wyjmował piłeczkę z własnej siatki, głównie po ładnych akcjach i atomowych strzałach. Końcowy rezultat to 5-3 na korzyść Fahera.

FAHER AUTOMATYKA – IWONICZANKA 5 – 3 (1:1, 4:2)

(7:09) Polański Patryk #21 – 2 minuty

Czwarty pojedynek pomiędzy Esanok.pl a Wulkanexem to typowy mecz do jednej bramki. Esanok zagrało szybko i bardzo skuteczne, rozciągając grę na całą szerokość. Dodając do tego celne podania można wyobrazić sobie efektowność i efektywność akcji. Wulkanex nie mógł poradzić sobie ani w obronie, ani w ataku ze świetnie grającymi przeciwnikami. 10 goli po stronie Esanok i tylko 2 Wulkanexu mówią same za siebie.

(29:28) 10 – 2 Milczanowski Wojciech #4 – Zibura Roman #99

Na zakończenie pozostał wysyp bramek w meczu Extreme Team z AZS PWSW Przemyśl. Cały mecz bardzo wyrównany, poza kilkoma epizodami. Pod koniec pierwszej połowy inicjatywa należała głównie do Przemyśla, ale nie przekładało się to na bramki. Po piętnastu minutach byłoby 3:3, gdyby nie samobójcza bramka przyjezdnych. Do końca meczu stan wyrównał się na 7:7 , a końcówka przebiegała już bardzo nerwowo. Rozstrzygnięcie przyniosły karne, podczas których jedyne trafienie należało do Arkadiusza Rogowskiego z Przemyśla.

EXTREME TEAM – AZS PWSW PRZEMYŚL 7 – 8 pk. (4:3, 3:4) karne 0-1
(4:47) 1 – 0 Skalko Mariusz #7
(7:05) 2 – 0 Skalko Mariusz #7 – Stabryła Daniel #23
(7:48) 3 – 0 Cybuch Marcin #44 – Emilian Nowak #99
(11:28) 3 – 1 Jasiewicz Krzysztof #13 – Rogowski Arkadiusz #10
(12:09) 3 – 2 Adamski Gracjan #2 – Rogowski Arkadiusz #10
(13:45) 3 – 3 Jasiewicz Krzysztof #13 – Adamski Gracjan #2
(14:20) 4 – 3 Bramka samobójcza