Apel samorządu zagórskiego do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka

19-11-2010

GMINA ZAGÓRZ. 10 listopada, za zgodą Ministerstwa Infrastruktury zostały zlikwidowane kursy pociągów międzynarodowych z Jasła i Ustrzyk Dolnych do Chyrowa i z powrotem. Do Chyrowa na Ukrainie kursowały dwie pary pociągów dziennie, po jednej z Jasła i Ustrzyk Dolnych.

Z decyzją Ministerstwa Infrastruktury nie zgadzają się zarówno kolejarze, którzy obawiają się utraty pracy, ale również samorządy gmin i powiatów. Z apelem do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka zwrócił się również Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Bogusław Jaworski.

W piśmie czytamy między innymi:
„Otwarcie na wschód i południe Europy przez wspomniane już przejścia to również rozwój naszej Małej Ojczyzny, to miejsce pracy dla rzeszy kolejarzy i byt ich rodzin. Przypominamy również, że zarówno w planach strategii rozwoju województwa, powiatu, gmin ościennych jak również naszej gminy jedno z pierwszych miejsc bądź pierwsze zajmują węzły i linie kolejowe.

Dlatego stanowczo żądamy kontynuacji działań na rzecz rozwoju transportu kolejowego
i zweryfikowania działań przeciwnych. Jako samorząd zagórski byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze otwarci na te działania i deklarujemy dalszą aktywność w tej materii. Apelujemy również do posłów i wszystkich sił politycznych Podkarpacia o wsparcie naszych działań”.

- Według dyrektora Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych Jerzego Churawskiego pociąg relacji Jasło-Chyrów został odwołany decyzją ministra infrastruktury z powodu złego stanu technicznego wagonów, stwierdzonego przez urząd dozoru kolejowego - tłumaczy zastępca burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Andrzej Czapor.
- Żywię głęboką nadzieję, że po usilnych działaniach władz samorządowych różnych szczebli, związków zawodowych oraz podkarpackich parlamentarzystów, te decyzje zostaną odwołane.

PISMO SKIEROWANE DO MINISTRA INFRASTRUKTURY CEZAREGO GRABARCZYKA

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.