Apel samorządu zagórskiego do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka

19-11-2010

GMINA ZAGÓRZ. 10 listopada, za zgodą Ministerstwa Infrastruktury zostały zlikwidowane kursy pociągów międzynarodowych z Jasła i Ustrzyk Dolnych do Chyrowa i z powrotem. Do Chyrowa na Ukrainie kursowały dwie pary pociągów dziennie, po jednej z Jasła i Ustrzyk Dolnych.

Z decyzją Ministerstwa Infrastruktury nie zgadzają się zarówno kolejarze, którzy obawiają się utraty pracy, ale również samorządy gmin i powiatów. Z apelem do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka zwrócił się również Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Bogusław Jaworski.

W piśmie czytamy między innymi:
„Otwarcie na wschód i południe Europy przez wspomniane już przejścia to również rozwój naszej Małej Ojczyzny, to miejsce pracy dla rzeszy kolejarzy i byt ich rodzin. Przypominamy również, że zarówno w planach strategii rozwoju województwa, powiatu, gmin ościennych jak również naszej gminy jedno z pierwszych miejsc bądź pierwsze zajmują węzły i linie kolejowe.

Dlatego stanowczo żądamy kontynuacji działań na rzecz rozwoju transportu kolejowego
i zweryfikowania działań przeciwnych. Jako samorząd zagórski byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze otwarci na te działania i deklarujemy dalszą aktywność w tej materii. Apelujemy również do posłów i wszystkich sił politycznych Podkarpacia o wsparcie naszych działań”.

- Według dyrektora Podkarpackiego Zakładu Przewozów Regionalnych Jerzego Churawskiego pociąg relacji Jasło-Chyrów został odwołany decyzją ministra infrastruktury z powodu złego stanu technicznego wagonów, stwierdzonego przez urząd dozoru kolejowego - tłumaczy zastępca burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Andrzej Czapor.
- Żywię głęboką nadzieję, że po usilnych działaniach władz samorządowych różnych szczebli, związków zawodowych oraz podkarpackich parlamentarzystów, te decyzje zostaną odwołane.

PISMO SKIEROWANE DO MINISTRA INFRASTRUKTURY CEZAREGO GRABARCZYKA

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.