REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych ZS3
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

GMINA SANOK: Zainwestują, dla obniżenia kosztów

GMINA SANOK. Zaraz po „Święcie Zmarłych” w urzędzie Gminy Sanok otwarto kolejne oferty przetargowe. Tym razem rozpisano przetarg na wykonanie termomodernizacji szkoły w Srogowie Górnym.– W placówce wymienione zostaną okna, budynek zostanie ocieplony, no i otrzyma świeżutką, przyjemną elewacje. Wymieniona zostanie też całkowicie instalacja centralnego ogrzewania
– wylicza Mariusz Szmyd wójt gminy Sanok.

W efekcie w budynku będzie cieplej, przy znacznie mniejszych kosztach ogrzewania pomieszczeń. Skorzystają więc uczniowie, nauczyciele i gminny budżet. Zgodnie z założeniem prace rozpoczną się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

W Sanoczku natomiast trwa przeobrażanie Wiejskiego Domu Kultury. Nadbudowywane jest pięterko, zmieniany dach. Aura z końca października sprzyjała remontom, i jeśli się znacznie nie pogorszy w listopadzie, prace w najbliższym czasie zostaną zakończone.
– Na bieżąco wykonujemy też remonty dróg, sukcesywnie asfaltujemy kolejne dróżki dojazdowe – mówi Andrzej Wolanin, radny z Sanoczka i Zabłociec. W Sanoczku, dzięki ofiarności miejscowej społeczności, powstaje także nowy kościół. – Zaś w Zabłotcach niedługo oddany będzie do użytku Dom Ludowy – dodaje Wolanin.

Jak przyznaje, mieszkańcy Sanoczka i Zabłotców nie obiecują sobie nic, tylko działają.
– Sukcesywnie staramy się pokonywać kolejne przeszkody i zmieniać oblicze naszych miejscowości na lepsze. Chcemy to robić wspólnie i w miarę możliwości, robimy. Same obietnice nie służą niczemu konstruktywnemu, dlatego trzeba działać – zaznacza radny Wolanin.

19-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.