REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

GMINA SANOK: Zainwestują, dla obniżenia kosztów

GMINA SANOK. Zaraz po „Święcie Zmarłych” w urzędzie Gminy Sanok otwarto kolejne oferty przetargowe. Tym razem rozpisano przetarg na wykonanie termomodernizacji szkoły w Srogowie Górnym.– W placówce wymienione zostaną okna, budynek zostanie ocieplony, no i otrzyma świeżutką, przyjemną elewacje. Wymieniona zostanie też całkowicie instalacja centralnego ogrzewania
– wylicza Mariusz Szmyd wójt gminy Sanok.

W efekcie w budynku będzie cieplej, przy znacznie mniejszych kosztach ogrzewania pomieszczeń. Skorzystają więc uczniowie, nauczyciele i gminny budżet. Zgodnie z założeniem prace rozpoczną się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

W Sanoczku natomiast trwa przeobrażanie Wiejskiego Domu Kultury. Nadbudowywane jest pięterko, zmieniany dach. Aura z końca października sprzyjała remontom, i jeśli się znacznie nie pogorszy w listopadzie, prace w najbliższym czasie zostaną zakończone.
– Na bieżąco wykonujemy też remonty dróg, sukcesywnie asfaltujemy kolejne dróżki dojazdowe – mówi Andrzej Wolanin, radny z Sanoczka i Zabłociec. W Sanoczku, dzięki ofiarności miejscowej społeczności, powstaje także nowy kościół. – Zaś w Zabłotcach niedługo oddany będzie do użytku Dom Ludowy – dodaje Wolanin.

Jak przyznaje, mieszkańcy Sanoczka i Zabłotców nie obiecują sobie nic, tylko działają.
– Sukcesywnie staramy się pokonywać kolejne przeszkody i zmieniać oblicze naszych miejscowości na lepsze. Chcemy to robić wspólnie i w miarę możliwości, robimy. Same obietnice nie służą niczemu konstruktywnemu, dlatego trzeba działać – zaznacza radny Wolanin.

19-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)