Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło do starosty

23-12-2010

SANOK. Harcerze sanockiego hufca ZHP przekazali starocie sanockiemu Betlejemskie Światełko Pokoju (22 bm.). Podczas krótkiego spotkania przy akompaniamencie skrzypiec i gitary zaśpiewano kolędy.



– Z radością i najlepszymi życzeniami przekazujemy Panu Betlejemskie Światełko Pokoju. To światło rozpalone 24 listopada przez dziesięcioletniego chłopca w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem, przez Wiedeń, Bratysławę, Kraków i Rzeszów dzisiaj dociera tutaj wraz z tysiącami życzeń i pozdrowień –
mówił podczas przekazania phm Ryszard Stojowski komendant hufca ZHP Ziemi Sanockiej.

- Bardzo dziękuje za pamięć i za to światełko, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – powiedział starosta sanocki Sebastian Niżnik. Harcerzom przekazał wyjątkowy kalendarz powiatowy z limitowanej serii.

Akcję Betlejemskie Światełko Pokoju zapoczątkowały w 1986 Austriackie Radio i Telewizja. Jej celem była pomoc dzieciom niepełnosprawnym i osobom potrzebującym. Dzięki skautom i harcerzom akcja obejmuje prawie całą Europę. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów.

W Polsce Światełko pojawiło się po raz pierwszy w 1991 roku. Za sprawą harcerzy z ZHP trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn harcerskich, a następnie do mieszkańców miast i wsi.

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.