Chciał podpalić żonę, trafił do aresztu

POWIAT LESKI. Trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie 45-letni mieszkaniec powiatu leskiego. W minioną środę, podczas awantury domowej oblał swoją żonę paliwem i próbował podpalić. Mężczyzna odpowie za narażenie człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną środę. 45-letni mieszkaniec Woli Górzańskiej wszczął awanturę i próbował podpalić swoją żonę. Oblał jej odzież benzyną. Kobieta zdołała uciec. Pijany mężczyzna rozlał paliwo przed domem i podpalił. Domownicy przy pomocy sąsiadów zdołali ugasić pożar budynku, choć ogień sięgał aż po dach.

Sprawca został zatrzymany przez policjantów. Usłyszał zarzut narażenia żony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zżcia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj, Sąd Rejonowy w Lesku zastosował wobec 45-letniego mężczyzny najsurowszy ze środków zapobiegawczych. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu.

KWP

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."