Duża frekwencja w I Biegu Sokolim

12-11-2010

SANOK. Ponad 130 osób wzięło udział w Biegu Sokolim, który odbył się w minioną sobotę (6 bm.). W zmaganiach wzięli udział dorośli i dzieci. W biegu głównym, w którym uczestniczyło ponad 80 biegaczy, zwyciężył Paweł Zima z Krosna, pokonując sanockiego zawodniak Damiana Dziewińskiego.

Rywalizację rozpoczęto od wyścigów dla dzieci i młodzieży, jednak to bieg główny cieszył się największą popularnością. Wystartowało w nim ponad 80 biegaczy, którzy przyjechali z najdalszych zakątków Podkarpacia, ale także ze Słowacji. Spotkaliśmy się z gwiazdami naszego regionu takimi jak np. Izabela Zatorska, Renata Grabska, Kazimierz Granda.

Bieg główny pokonywany był na trasie ulic: Piłsudskiego, 3 Maja, Rynek, Zamkowa, Żwirki i Wigury, 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, Chopina i Mickiewicza. Paweł Zima prowadził peleton praktycznie cały bieg i ostatecznie wygrał. Na drugim miejscu uplasował się Damian Dziewiński, a za nim Hubert Wiktorski z Ustrzyk Dolnych.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Zatorska z Wrocanki. Za nią uplasowała się Ludmiła Meliherowa i Kamila Kobos z Ustrzyk Dolnych.

W wyścigach dla dzieci i młodzieży zwyciężyli: rocznik 2000 i młodsi – Gabriela Sidor i Dawid Kłodowski, rocznik 1998-99 – Klaudia Durał i Jan Szmyd, rocznik 1995-97 – Kamila Kobos i Hubert Wołtosz.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: 1991-94 - Wojciech Pelczar, 1990-71 – Grzegorz Fedak, 1970 – i starsi – Piotr Jastrząb.

Najmłodszymi uczestnikami biegów byli Filip Karczyński (rocznik 2004) oraz Ania Chmura (rocznik 2003), natomiast najstarszym uczestnikiem Biegu Głównego był Kazimierz Granda (rocznik 1935).

www.sokolsanok.pl

INWEST PROFIL DRIM

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.