Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego z wizytą na Ukrainie

01-10-2010

W dniach 30 września – 1 października 2010 r. Elżbieta Łukacijewska Poseł do PE przebywa z służbową wizytą na Ukrainie. Celem podróży jest otwarcie nowego biura poselskiego Posłanki w mieście Łuck.


Ponadto w trakcie wizyty Pani Poseł wygłosi wykład dotyczący Partnerstwa Wschodniego na Uniwersytecie im. Lesi Ukrainki w Łucku, spotka się z Członkami Łuckiej Miejskiej Rady, władzami miasta oraz Panią Niną Poremską Prezesem Towarzystwa Kultury Polskiej im. T. Kościuszki.

W związku z obchodami Roku Chopinowskiego Konsulat Generalny RP w Łucku na Ukrainie prowadzi działania promujące osobę i muzykę genialnego kompozytora na terenie obwodów Wołyńskiego i Rówieńskiego. Jednym z ważnych przedsięwzięć w tym zakresie jest odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Fryderykowi Chopinowi, umieszczonej na gmachu Wołyńskiego Muzeum Krajoznawczego w Łucku. W uroczystości udział weźmie Elżbieta Łukacijewska Poseł do PE oraz Tomasz Janik Konsul Generalny RP w Łucku.

Ponadto, w dniu 30 września odbędzie się precedensowa w skali Ukrainy uroczystość nadania Szkole Muzycznej nr 1 w Łucku imienia Fryderyka Chopina. Ustanawiając takiego patrona, szkoła ta nawiązuje do tradycji z okresu II Rzeczpospolitej, kiedy to działała w stolicy Wołynia szkoła muzyczna imienia wielkiego polskiego kompozytora.

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.