REKLAMA

ICE RACING: Klatovscy w Sanoku

SANOK. Antonin jr oraz Jan Klatovscy po raz kolejny zaprezentują swoje umiejętności przed sanocką publicznością. Pierwszy z braci wystąpi zarówno w piątkowej rundzie eliminacyjnej do IMŚ, jak i V ICE Racing Sanok Cup.

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) przydzieliła jedynemu reprezentantowi Czech w sanockiej rundzie nr 12 na plastronie. Z kolei młodszy z braci, Jan wystąpi jedynie w sobotnim turnieju o puchar Sanoka. Obaj zawodnicy należą do ścisłej czołówki europejskich wyścigów motocyklowych na lodzie. Obaj mają także bardzo dobre wspomnienia ze startów na sanockim stadionie Błonie.

Antonin Klatovsky jr (Czechy) – urodził się 13 września 1979 roku. Antonin jest obecnie najlepszym czeskim zawodnikiem i od kilku lat właśnie wokół tego sportowca jest budowany skład reprezentacji naszych południowych sąsiadów. Starszy z braci Klatovskych jest znany na arenie międzynarodowej, choć wciąż nie może poszczycić się piorunującymi sukcesami. Najwyżej sklasyfikowany w finałowych rundach Indywidualnych Mistrzostw Świata był w 2001 i 2002 roku, wówczas kończył zawody na siódmym miejscu. Nieco lepiej było w sezonie 2009 na torze w Berlinie, gdzie w V rundzie IMŚ uplasował się na 6. lokacie. Warto przypomnieć, że  Antonin Klatovsky jr wygrał III turniej ICE Racing Sanok Cup w 2009 roku i z pewnością liczy na udany występ również w tym sezonie.

Zapytany, czy nie chciałby spróbować swoich sił w klasycznym żużlu odpowiada, że zdecydowanie to go nie kręci, ale przypomina, że w lecie często ściga się na długim torze.

W tegorocznym sezonie Antonin Klatovsky jr bierze udział w turnieju Santa Cup. Warto wspomnieć, że kilkukrotnie wygrywał poszczególne rundy. W tym roku inauguracyjny turniej nie był dla niego udany, a wszystko spowodowała… śnieżyca. Na stadion dotarł zbyt późno i  wystartował tylko w dwóch ostatnich wyścigach, które zresztą wygrał. Ponadto Klatovsky weźmie udział w IME w Togliatti.

Jan Klatovsky (Czechy) – urodził się 9 czerwca 1982. Można powiedzieć, że na ICE Racing był skazany; w tej odmianie żużla startował bowiem jego ojciec (Antonin Klatovsky senior), a także startuje jego starszy brat, Antonin jr. Obecnie jest jednym z najlepszych czeskich zawodników lodowej odmianie speedwaya. Na swoim koncie ma między innymi tytuł Indywidualnego Mistrza Czech i tytuł Drużynowego Mistrza Czech. Po mimo sukcesów na „krajowym podwórku”, wciąż nie udało mu się wyjść z cienia brata, który na arenie międzynarodowej jest zdecydowanie bardziej znany. Młodszy z braci Klatovskych sanockiej publiczności jest już doskonale znany. Najlepszy występ zanotował w III turnieju Ice Racing Sanok Cup 2009, kiedy to uplasował się na drugiej pozycji. Wówczas zawody wygrał jego starszy brat Antonin. W tegorocznym sezonie będzie uczestniczył w prestiżowym szwedzkim turnieju Santa Cup, wystąpi także przed rosyjską publicznością, bowiem będzie reprezentował Czechy w półfinale IME rozgrywanych właśnie w Rosji. O braciach Klatovskych głośno było za sprawą konfliktu ze szwedzkim arbitrem Kristerem Gardellem, który w dość kontrowersyjnych sytuacjach wykluczał czeskich zawodników.

speedway.info.pl

29-12-2010


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.