REKLAMA

Kolejna kontrabanda w rudzie żelaza

W sobotę 4 grudnia, w trakcie kontroli wjeżdżającego z Ukrainy do Polski pociągu towarowego wiozącego rudę żelaza, funkcjonariusze SG z Medyki ujawnili ukryte w rudzie 108 680 sztuk (tj. prawie 5,5 tys. paczek) papierosów pochodzących z przemytu.

Wartość rynkowa tej kontrabandy to ponad 43 tysiące złotych. Miesiąc wcześniej, w transporcie rudy żelaza wjeżdżającym z Ukrainy ujawniono 8 tysięcy paczek papierosów, których wartość rynkowa to 64 tys. złotych.

Papierosy ukryto w jednym z ponad 30 wagonów pełnych rudy. Zapakowane były w kartonowe pudła i owinięte nieprzemakalną folią.

Aktualnie, Straż Graniczna prowadzi czynności związane z ustaleniem właścicieli bądź potencjalnych odbiorców papierosowej kontrabandy.

Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

W miniony weekend, w przejściu drogowym w Krościenku, zatrzymano 28-letniego obywatela Ukrainy, który usiłował wywieźć samochód m-ki Mercedes (rok prod.2007) z Polski na Ukrainę. Szacunkowa wartość pojazdu to 70 tys. złotych.

Kontroler Straży Granicznej w trakcie odprawy pojazdu na wyjazd, stwierdził, że w europejskich bazach danych samochód ten figuruje jako poszukiwany na terytorium Hiszpanii. Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Od początku bieżącego roku, w przejściach granicznych Bieszczadzkiego Oddziału SG, zatrzymano 131 samochodów w stosunku do których istniało uzasadnione podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa. Wartość zatrzymanych pojazdów oszacowano na łączna kwotę ponad 7 mln złotych.

BOSG

06-12-2010


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.