Kolejny sukces Stanisława Gibadły w XXX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o „Złote Rękawice Wisły”

13-12-2010

RING SANOK. Świetny występ zanotował lider grupy Ringu MOSiR Sanok Stanisław Gibadło (64 kg) zwyciężając w mocno obsadzonym turnieju (32 kluby, 106 zawodników w tym zawodnicy z Niemiec i Czech).

W trzydniowych zawodach uporał się z dwoma mocnymi przeciwnikami. W pojedynku półfinałowym po bardzo zaciętym boju pokonał odwiecznego rywala z Tigera Tarnów Damiana Kiwiora 2:1. O zwycięstwie zadecydowała trzecia runda, w której nasz zawodnik boksował bardzo mądrze, przyjmując ciosy na gardę po czym szybko przechodził do kontrataku. Pojedynek ten został uznany za najładniejszą walkę półfinałów.

W pojedynku finałowym Staszek nie dał szans leworęcznemu Milanowi Sobczykowi - Superfight Nowy Sącz wygrywając z nim jednogłośnie na punkty.

Szkoda, że ze względów finansowych w zawodach mógł wziąć udział tylko jeden zawodnik RING-u MOSiR Sanok. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku bokserów z Sanoka wystąpi więcej, gdyż są dwa talenty w kategorii kadetów.

W Krakowie na gali byli m.in. Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, Andrzej Wawrzyk, Mariusz Wacha czy same Jerzy Kulej, który w piątek komentował walkę Tomasz Adamka.

- Mamy propozycję aby Staszek Gibadło w styczniu w Łodzi zaboksował przed galą boksu zawodowego, której inicjatorem jest Dariusz Michalczewski – zdradził trener Bronisław Krawiec.


RING MOSiR Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.