Komu parking ?

19-10-2010

W dniu 12. 10. 2010r. odbyła się zwyczajna sesja Rady Miasta.  Sesja została zdominowana przez temat proponowanej przez burmistrza inwestycji parkingu wielopoziomowego w niecce za halą targową. W ramach projektu miasto może uzyskać dofinansowanie w wysokości 3 mln. zł do inwestycji opiewającej na ponad 10 mln.zł.

Nie kwestionujemy  realnej potrzeby pozyskiwania miejsc parkingowych w centrum miasta.  Nie wchodzimy w pojawiające się informacje na temat tego komu rzeczywiście potrzebny jest parking w tym miejscu czy gościom hotelu Sanvit czy pracownikom Urzędu Miasta czy faktycznie przeciętnemu mieszkańcowi Sanoka.

Głosując przeciw w/w inwestycji stawiamy veto wobec polityki  finansowej burmistrza, która polega  na zadłużaniu miasta w sytuacji kiedy można tego uniknąć. 7 milionów zł. w sposób oczywisty można by wydać na inną inwestycję, która podniosłaby rangę miasta Sanoka w rankingu miast aspirujących do bycia atrakcyjnymi pod względem turystycznym.

Na etapie planowania tego przedsięwzięcia jakoś nie wzięto pod uwagę Partnerstwa Publiczno- Prywatnego, a tu aż się prosi żeby budowę parkingu połączyć z przebudową Hali Targowej, tego potworka architektonicznego, który ma się nijak do zabytkowej zabudowy sąsiednich terenów.

Sanokowi trzeba takiej inwestycji, która sprawi, że turyści będą to miejsce chętniej odwiedzać niż tysiące podobnych miasteczek w Polsce czy za granicą. To musi być coś co nas wyróżnia!

Dlaczego by nie rozpisać konkursu na uatrakcyjnienie miasta? Konkurs taki mógłby być skierowany zarówno do fachowców tj. planistów czy architektów jak i obywateli miasta Sanoka.

Radny Rady Miasta Sanoka
Andrzej Chrobak

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.