Koncert „Pomarańczowe marzenia” Stowarzyszenie ratuje cerkiew w Baligrodzie

19-08-2010

BIESZCZADY / BALIGRÓD. Stowarzyszenie, którego prezesem jest Jarek Tomaszewski od 6 lat prowadzi akcje ratowania walącej się cerkwi w Baligrodzie, będącej jadaną z niewielu murowanych cerkwi bieszczadzkich.

Środki zebrane przez stowarzyszenie wraz z uzyskanymi dotacjami pozwoliły w ubiegłym roku osiągnąć stan, w którym nie tylko obiektowi nie zagraża już katastrofa budowlana, ale poprawiona konstrukcja i nowe dachy zabezpieczają go również przed dalszym niszczeniem na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych. Stowarzyszeniu udało się to uzyskać dzięki dotacjom, oraz ofiarności prywatnych sponsorów. W tym roku mamy zamiar za zdobyte fundusze wykonać tynki zewnętrzne, remont dzwonnicy i murów oraz odprowadzenie wód deszczowych od budowli.

Jarek Tomaszewski i Zespół „Trapiści” zapraszają uprzejmie na koncert „Pomarańczowe marzenia”, który odbędzie się:
21 sierpnia 2010 roku o godz. 19.00 w Cerkwi w Baligrodzie oraz na mszę wraz z koncertem w dniu 22 sierpnia 2010 r. o godz.15-tej w Cerkwi w Baligrodzie

Źródło:www.cerkiew-baligrod.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.