Koncert „Pomarańczowe marzenia” Stowarzyszenie ratuje cerkiew w Baligrodzie

BIESZCZADY / BALIGRÓD. Stowarzyszenie, którego prezesem jest Jarek Tomaszewski od 6 lat prowadzi akcje ratowania walącej się cerkwi w Baligrodzie, będącej jadaną z niewielu murowanych cerkwi bieszczadzkich.

Środki zebrane przez stowarzyszenie wraz z uzyskanymi dotacjami pozwoliły w ubiegłym roku osiągnąć stan, w którym nie tylko obiektowi nie zagraża już katastrofa budowlana, ale poprawiona konstrukcja i nowe dachy zabezpieczają go również przed dalszym niszczeniem na skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych. Stowarzyszeniu udało się to uzyskać dzięki dotacjom, oraz ofiarności prywatnych sponsorów. W tym roku mamy zamiar za zdobyte fundusze wykonać tynki zewnętrzne, remont dzwonnicy i murów oraz odprowadzenie wód deszczowych od budowli.

Jarek Tomaszewski i Zespół „Trapiści” zapraszają uprzejmie na koncert „Pomarańczowe marzenia”, który odbędzie się:
21 sierpnia 2010 roku o godz. 19.00 w Cerkwi w Baligrodzie oraz na mszę wraz z koncertem w dniu 22 sierpnia 2010 r. o godz.15-tej w Cerkwi w Baligrodzie

Źródło:www.cerkiew-baligrod.pl

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."