Laureaci XII Regionalnego Konkursu Promocyjnego wybrani ZDJĘCIA

11-06-2010

SANOK. Już od dwunastu lat Regionalna Izba Gospodarcza, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta w Sanoku powołują Kapitułę Regionalnego Konkursu Promocyjnego, która przyznaje Godła: Firma Roku Ziemi Sanockiej, Produkt Roku Ziemi Sanockiej oraz Człowiek Roku. W tej edycji po raz pierwszy wprowadzono kategorię Debiut Roku, w której nagradzana jest jedna firma.

Najważniejszym celem konkursu jest podkreślenie uznania społecznego dla osób z inicjatywą, pobudzenie lokalnych inicjatyw gospodarczych oraz docenienia działań obywateli w kierunku pobudzania rozwoju gospodarczego.

Przyznane tytuły mają na celu zarówno promocję uczestniczących w Konkursie firm jak i szeroko rozumianą promocję naszego regionu.

Nagrody, które odbierają wyróżnione firmy są wyrazem uznania dla nich samych a także dowodem na dostrzeganie ich dokonań przez samorządy lokalne i regionalne instytucje okołobiznesowe.

Nagrody w kategorii Firma roku otrzymały
firma  COM-BUD  -

Nagrodę odbierał pan Władysław Gadomski właściciel
Firma COM-BUD swoją działalność na ziemi Sanockiej rozpoczęła w 2001 roku. Jej główna siedziba mieści się w miejscowości Prusiek
w gminie Sanok. Jest  firmą rodzinną, zatrudniającą 4 pracowników.Początkowo firma zajmowała się sprzedażą materiałów budowlanych i nawozów sztucznych. Obecnie jej zakres powiększył się o handel środkami ochrony roślin, paszami, opałem i różnorodnymi artykułami przemysłowymi a także wykonuje usługi transportowe i koparko-ładowarką. Zaopatruje  klientów z innych gmin m.in. Komańcza, Bukowsko, Zagórz, Zarszyn.

IMPEXRUR – Spółka Akcyjna
Nagrodę odbierała pani  Irena Pelczarska Dyrektor do spraw finansowych

Funkcjonująca od 1997 roku Spółka znana pierwotnie pod nazwą GAZSTAL SANOK S.A. została zawiązana w odpowiedzi na dynamicznie rozwijające się potrzeby rynku wyrobów hutniczych. Dostarcza produkty takie jak: rury, blachy, kształtowniki, pręty, profile oraz szyny kolejowe. Oferowane wyroby cechują się wysoką jakością oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.
Ponadto przy współpracy z firmą Drilling Activity zajmuje się wszelkimi pracami związanymi z górnictwem otworowym, począwszy od projektowania otworów wiertniczych, prac kosztorysowych, sporządzaniem zapytań ofertowych poprzez weryfikację narzędzi i urządzeń wiertniczych, nadzorem inwestorskim oraz sporządzaniem dokumentacji i pracami końcowymi. Potwierdzeniem poziomu usług firmy jest certyfikat ISO otrzymany w lutym 2002 roku.

Kapituła przygotowując tegoroczny regulamin Konkursu wprowadziła nową kategorię nagród określoną jako „Debiut Roku” przyznawaną firmom, które powstały w przeciągu ostatniego roku.

Jako pierwsza w tej Kategorii została wyróżniona firma Usługi Gastronomiczne „Gościniec Sanocki”
nagrodę odbierał pan Witold Duszczyński

Firma prowadzi restaurację „Dworek Sanocki”. Jest to modrzewiowy dworek usytuowany u podnóża parku. Powstanie w pierwotnej postaci budynku Dworku Sanockiego datuje się na 1936 rok. Obecnie obiekt zbudowany i urządzony jest w scenerii z dawnych czasów. Można w nim podziwiać dawne wyposażenie i narzędzia. Posiada ciekawą kompozycja wnętrza, stylowy barek i miłą obsługę.

Wyróżnienia w kategorii produkt roku otrzymały
Biuro Turystyczne VISTUR

za produkt : autorskie imprezy turystyczne
Nagrodę odbierała Katarzyna  Dufrat pracownik biura

Biuro działa na rynku lokalnym i nie przyjmuje zleceń z kraju – za dużo chętnych – Rocznie obsługuje ok. 1500 osób z powiatu sanockiego i sąsiednich. Od początku działalności biuro tworzy autorskie imprezy turystyczne. Posiada koncesję organizatora turystyki na kraje europejskie.
Właściciel przejechał całą Europę – właśnie jest w Wiedniu – i tym co zobaczył dzieli się z uczestnikami wycieczek bo jest także uprawnionym pilotem i przewodnikiem.

Kolejne wyróżnienie otrzymuje Firma SEKATEX
Za produkt: turystyczno-rekreacyjny sprzęt pływający
Nagrodę odbierał pan Sebastian Koczeń, właściciel firmy
Firma Sekatex została stworzona z pasji do kajakarstwa i żeglarstwa w 2005 roku. Swoją siedzibę ma w miejscowości Zagórz. Przedsiębiorstwo zajmuje się nagrodzona produkcją doskonałego sprzętu pływającego jakimi są kajaki jedno i dwuosobowe, łodzie wędkarskie i rowery wodne. Wychodząc ku potrzebą klienta wdrożyła do produkcji również kompletne urządzenia sterowe, wykonywane z odpowiednio do tego przystosowanych podzespołów

Zwycięzcy dwunastej edycji Regionalnego Konkursu Promocyjnego, Kapituła Konkursu w wyniku postępowania kwalifikacyjnego w ramach XI Regionalnego Konkursu Promocyjnego nadała:

Gminnej spółdzielni Samopomoc Chłopska z Bukowska
GODŁO FIRMA  ROKU  ZIEMI  SANOCKIEJ  2010
Nagrodę odbierały pani Irena Plesniarska Prezes Zarządu Spółdzielni i Pani Franciszka Józefek – wiceprezes

Pięćdziesiąt lat działalności Spółdzielni to historia, którą trudno streścić w kilku słowach. Restauracja i hotel, stacja paliw i piekarnia, sklepy i magazyny – to tylko niektóre z dziedzin działalności. Spółdzielnia bierze udział w konkursach i wystawach, prowadzi działalność społeczną czynnie popiera propagowanie i kultywowanie rodzinnych tradycji i kultury.

Godło Produkt Roku Ziemi Sanockiej otrzymała
EAE – ELEKTRONIK spółka z o.o.
Za produkt: System automatyki domowej
Nagrodę odbierał pan Paweł Patała – Prezes

Firma powstała w 1993 roku, początkowo podstawą działalności firmy było wykonywanie instalacji elektrycznych i domofonowych. W 1999r. pojawiły się pierwsze układy sterowania do okapów kuchennych, a w następnych rozpoczęła się produkcja sterowników elektronicznych,   produkcja obwodów drukowanych, a następnie montażu elementów. W czerwcu 2006r. nastąpiła zmiana lokalizacji firmy związana z przeprowadzką do nowego budynku. Nagrodzony produkt to nowe opatentowane urządzenie, składające się z radiowego sterownika montowanego do zwykłej puszki zamiast wyłącznika światła – Wszelkie ustawienia dokonywane są dotykowo – brak wystających klawiszy. Drugim elementem systemu są  odbiorniki radiowe instalowane w urządzeniach lub gniazdkach. Urządzenie zaprezentowane zostało oficjalnie na warszawskich targach AUTOMATICON 2010 Urządzenie jest chronione prawem patentowym nr zgłoszenia W118974. Firma w kategorii Produkt Roku została zgłoszona przez Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

Godło Człowiek Roku otrzymał pan Jerzy Ginalski
ZA WKŁAD   W   PROMOCJĘ  i  ROZWÓJ GOSPODARCZY REGIONU

Pan Jerzy Ginalski jest absolwentem Wydziału Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1999 roku pełni obowiązki i zaszczyty dyrektora Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Kandydatura została zgłoszona przez Burmistrza Miasta Sanoka Pana Wojciecha Blecharczyka. Osiągnięcia zawodowe, publikacje wyróżnienia, nagrody, szereg badań archeologicznych na Ziemi Sanockiej Laureata zostały opisane w uzasadnieniu na trzech stronach maszynopisu.

Ze względu na liczne zasługi Jerzego Ginalskiego na różnych polach działalności, można go nazwać prawdziwym człowiekiem renesansu, kultywującym tradycję wielu wybitnych, sanockich humanistów, poczynając od Grzegorza z Sanoka. Ostatnie jego dzieło „Miasteczko Galicyjskie”, które powstaje właśnie na naszych oczach, jest powodem, dla którego w tym roku szczególnie warto go uhonorować w pełni zasłużonym tytułem „Człowieka Roku Ziemi Sanockiej”.

Przygotował: Bogusław Połdiak
[Gallery not found]

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.