Na drogach Podkarpacia było bezpieczniej – Znicz 2010

02-11-2010

PODKARPACIE. Zakończyła się największa policyjna operacja roku – Znicz 2010. Przez cztery dni 1,5 tys. policjantów dbało o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia. Było bezpieczniej niż rok temu – mniej było wypadków i ofiar śmiertelnych.

Tegoroczny „Znicz” rozpoczął się w piątek, 29 października i trwał do nocy, 1 listopada. W ciągu tych czterech dni na drogach województwa doszło do 20 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 28 zostało rannych. Policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 82 nietrzeźwym kierowcom. W porównaniu z ubiegłoroczną akcją mniej było zatem wypadków i ofiar śmiertelnych, więcej było natomiast osób rannych w wypadkach. W tym roku policjanci ujawnili również więcej przypadków kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Przez cztery dni nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Podkarpacia czuwało 1,5 tys. policjantów. W działaniach uczestniczyli także żołnierze z Żandarmerii Wojskowej, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Straż Graniczna oraz straże gminne i miejskie.

KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.