Odwiedziny uczniów z klasy policyjnej

SANOK. Dziś (10 bm.) uczniowie z klasy policyjnej I Liceum Profilowanego w Sanoku odwiedzili naszą komendę. Celem było obejrzenie policyjnych pomieszczeń i zapoznanie się z pracą poszczególnych wydziałów.


Spotkanie rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku podinsp. Łukasz Dytkowski, który powitał młodzież oraz wyraził nadzieję, że po ukończeniu szkoły średniej, poczynią dalsze kroki i w przyszłości zasilą szeregi Policji.

Następnie uczniowie udali się obejrzeć poszczególne pomieszczenia komendy między innymi: dyżurkę, pomieszczenie dla osób zatrzymanych, pokój techników kryminalistyki.

Ponadto licealistom zaprezentowano sposób komunikacji policyjnej, wyposażenie radiowozów, podstawowe jednostki uzbrojenia funkcjonariuszy, a także środki przymusu bezpośredniego.

Uczniowie mogli się z bliska przyjrzeć pracy policjantów, atrakcją była możliwość zabezpieczenia własnych linii papilarnych oraz wykonywanie zdjęć sygnalitycznych.

Na zakończenie wizyty obejrzeli prezentację umiejętności psa służbowego.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."