Podsumowanie „Listopadowego weekendu”

15-11-2010

PODKARPACIE. Kolejny wydłużony weekend już za nami. Od środowego popołudnia (10 listopada) aż do niedzieli (14 listopada) na podkarpackich drogach doszło do 32 wypadków, 4 osoby nie żyją,a 44 zostały ranne. Policjanci wyeliminowali z ruchu 164 kierowców.


2,5 tysiąca policjantów dbało o to, by podczas tego kilkudniowego weekendu na drogach Podkarpacia było bezpiecznie. Funkcjonariusze byli w tych miejscach, gdzie mogło pojawić się niebezpieczeństwo. Zwracali uwagę na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, a także stan trzeźwości kierujących. Podczas tych listopadowych działań policjanci korzystali z wideorejetratorów i fotoradarów.

Od środowego popołudnia odnotowaliśmy 32 wypadki, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 44 zostały ranne. Doszło też do 250 kolizji. Niestety wciąż wiele osób wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu. Ryzykują nie tylko swoim życiem, ale przede wszystkim życiem swoich bliskich i innych użytkowników dróg. Policjanci zatrzymali 164 nietrzeźwych kierujących. Aż 98 spośród nich popełniło przestępstwo, gdyż stężenie alkoholu w organizmie przekroczyło 0,5 promila.

KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.