Policjanci z Lublina wraz z funkconariuszami CBŚ zatrzymali dilerów z Sanoka

03-09-2010

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową z KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zatrzymali trzech mężczyzn z województwa podkarpackiego i małopolskiego którym udowodnili obrót prawie 60 kg marihuany, 7 kg amfetaminy i 1,5 tys. ekstazy. Jeden z podejrzanych został zatrzymany podczas odbiera przesyłki z kilogramem marihuany.

To kolejna realizacja mająca na celu rozbicie grupy zajmującej się handlem narkotykami na dużą skalę. Tym razem do zatrzymań przestępców doszło na terenie Krakowa i Sanoka. Przestępcy do transportu nielegalnego towaru wykorzystywali firmy kurierskie. Mundurowi ustalili, że właśnie tą drogą zostało wysłanych ponad 30 paczek. Dotychczas policjanci w tej sprawie zatrzymali 10 osób, zabezpieczyli ponad 3 kg marihuany oraz prawie 30 tys. złotych. Za obrót narkotykami wielkich ilościach grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Akcja była prowadzona przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz funkcjonariuszy CBŚ pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. O wcześniejszych zatrzymaniach w tej sprawie informowaliśmy pod koniec sierpnia. Wtedy w ręce mundurowych trafiło 5 przestępców z Lublina oraz ponad 2,2 kg marihuany i 2-metrowe drzewko konopi. Z takiej ilości narkotyku o czarnorynkowej wartości prawie 90 tys. złotych można było przygotować blisko 9 tys. porcji konsumenckich.

Funkcjonariusze zapowiadali wtedy, że nie są to ostatnie zatrzymania przestępców w tej sprawie. Mundurowi ustalili kolejne osoby zajmujące się rozprowadzaniem narkotyków na dużą skalę. Tym razem trop doprowadził do mieszkańców Sanoka oraz Krakowa.

Policjanci wspólnie z prokuratorami ustalili, że we wtorek rano do 25-letniego Łukasza T. z Sanoka zostanie za pośrednictwem firmy kurierskiej doręczona przesyłka, w której mogą znajdować się narkotyki. Zaraz po odebraniu jej przez 25-latka policjanci wkroczyli do akcji. Informacja potwierdziła się, kiedy funkcjonariusze CBŚ otworzyli pakunek. Okazało się, że było w nim prawie 1 kilogram suszu marihuany. Nie były to jedyne narkotyki jakie posiadał mieszkaniec Sanoka. Mundurowi w jego samochodzie ujawnili ponad 5,5 grama amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany, a na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1,2 tys. złotych.

W tym samym czasie kolejna grupa funkcjonariuszy zatrzymała 19-letniego Dawida P., który był podejrzany o pośrednictwo w transakcjach narkotykowych poprzez przyjmowanie przesyłek z nielegalną substancją. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 28-letniego Leszka C., mieszkańca Krakowa u którego w garażu zostało ujawnionych kilkanaście dużych foliowych worków z pozostałościami po suszu marihuany. Mundurowi zabezpieczyli należące do niego telefony komórkowe i komputer.

Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnego aresztu w Lublinie. Śledczy ustalili, że 28-letni Leszek C. uczestniczył w obrocie ponad 58 kilogramów marihuany, 7 kilogramów amfetaminy oraz 1,5 tys. tabletek ekstazy. Mężczyzna za pomocą firm kurierskich dostarczał narkotyki odbiorcom. Policjanci udowodnili mu nadanie ponad 30 takich przesyłek.  Z kolei 25-latek odpowie za uczestnictwo w obrocie ponad 31 kilogramów marihuany oraz posiadanie ponad 5,5 grama amfetaminy. Natomiast 19-letniemu Dawidowi P. funkcjonariusze udowodnili uczestnictwo w obrocie ponad 12 kilogramami marihuany. Narkotykowi przestępcy trafili wczoraj przed oblicze prokuratora gdzie usłyszeli stosowne zarzuty. Dzisiaj z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zostaną doprowadzeni do sądu.

Dotychczas w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 10 osób, którym zostało przedstawionych 20 zarzutów związanych z łamaniem ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Mundurowi ujawnili także ponad 3 kilogramy marihuany oraz ponad 5,5 grama amfetaminy a także na poczet przyszłych kar zabezpieczyli mienie na łączną kwotę blisko 30 tys. złotych.

Wobec 6 osób zastosowano tymczasowe aresztowanie a wobec 2 dozór policyjny. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie we współdziałaniu z funkcjonariuszami CBŚ. Funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tego procederu. Za handel narkotykami w wielkich ilościach grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Lublin
FOTO: KWP Lublin

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.