Policjanci zatrzymali podpalacza

POWIAT SANOCKI. Na przełomie ostatnich dwóch miesięcy w miejscowości Jaćmierz w powiecie sanockim spłonęły trzy budynki gospodarcze. W wyniku prowadzonych czynności, policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tych podpaleń. Dziś młody mężczyzna stanie przed sądem.


Do pożarów dochodziło zawsze po zmroku lub w nocy, w listopadzie i grudniu. Od początku było wiadomo, że jest to wynik działania podpalacza. Świadczyły o tym zebrane przez policjantów dowody i  ślady zabezpieczone na miejscu zdarzeń. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili sprawcę tych podpaleń.

20-letni podpalacz, mieszkaniec powiatu sanockiego, został zatrzymany przez policjantów we wtorek. W trakcie przesłuchania nie potrafił podać powodów, dla których podkładał ogień pod zabudowania.

Jeszcze tego samego dnia w komendzie Policji, mężczyzna usłyszał zarzuty włamania do niezamieszkanego budynku, usiłowania podpalenia i trzech podpaleń. Przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Wartość strat oszacowano w sumie na kwotę około 70 tys. zł. Na szczęście w wyniku pożarów nikt nie został ranny.

20-letni sprawca podpaleń stanie dziś przed sądem.

KPP Sanok

Tagi:

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."