REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy Akordeoniści w Przemyślu

PRZEMYŚL. W dniu 8-11.12 w Przemyślu odbył się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej. Wśród licznej grupy akordeonistów wystartowali utalentowani sanoczanie z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st., z których najlepiej spisał się Aleksander Materniak, uczeń Grzegorza Bednarczyka.

W kategorii wiekowej do 12 lat zdobył on III nagrodę, uzyskując piękną punktację 5,45 na 6 możliwych punktów.

W tym samym czasie nieobecny na konkursie Bartosz Głowacki, zdawał egzamin wstępny do Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie (przeszedł do II etapu przesłuchań, do którego zakwalifikowano tylko 5% kandydatów, wyniki otrzyma w styczniu) a jego młodszy kolega Tomasz Mazur (uczeń Andrzeja Smolika), zajął VIII m-ce wśród 25 uczestników z bardzo wysoką oceną 5,2 pkt.

Podczas otwarcia festiwalu wystąpił znany krakowski zespół Max Klezmer Band – Acoustic Acrobats, którego członkiem jest Jacek Hołubowski, absolwent PSM I st. w Sanoku w klasie Andrzeja Smolika. Zespół w ostatnich latach intensywnie koncertuje w wielu krajach świata m.in. na Jamajce i w Afryce (w ostatnią sobotę zespół ten zaprezentował się również w Sanoku na festiwalu „Jazz Bez”).

PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku

15-12-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)