Ponad 85% kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość!

PODKARPACIE. W piątek policjanci prowadzili działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Na Podkarpaciu funkcjonariusze skontrolowali 1248 pojazdów. 646 osób ukarano mandatami.

189 policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideorejestratory w nieoznakowanych radiowozach monitorowało w piątek podkarpackie drogi. Działania trwały do wieczora. W tym czasie funkcjonariusze skontrolowali 1248 pojazdów. w sumie ujawniono 1085 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości, a mandatami ukarano 646 osób. Podczas kontroli pojazdów policjanci zwracali też uwagę na inne naruszenia przepisów.

Ujawniono 60 kierowców i 15 pasażerów, którzy nie korzystali podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Natomiast ośmiu kierowców zostało ukaranych za nieprawidłowe przewożenie dziecka.

KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."