Pożar budynków gospodarczych w Mokrem

24-08-2010

MOKRE/GMINA ZAGÓRZ. Wczoraj (23 bm.) o godz. 16.43 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Mokre.

Na miejsce zostały wysłane jednostki PSP z Sanoka. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce zdarzenia okazało się, że płoną już dwa budynki gospodarcze (magazyn urządzeń rolniczych oraz stodoła).

- Działania jednostek Straży Pożarnej skierowane były w głównej mierze w obronie budynku mieszkalnego, który znajdował się w bliskiej odległości od objętych pożarem zabudowań – wyjaśnia Dyżurny Operacyjny asp. sztab. Maciej Piecuch.

– Ze względu na drewnianą konstrukcję budynków, doszło do szybkiego rozprzestrzenienia się pożaru budynków gospodarczych
– kontynuuje.

W sumie do działań gaśniczych zostało skierowanych 8 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w których brało udział 42 ratowników.

Powierzchnia budynków, które uległy zniszczeniu to 160 m.kw. Wstępnie oszacowane straty to około 150 tys. zł. Nie udało się ustalić co było przyczyną pożaru.

FOTO: Piotr Sowa

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.