„Prędkość”

01-10-2010

PODKARPACIE. Dziś od rana, na drogach całego kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Prędkość”. W walce z piratami drogowymi funkcjonariusze wykorzystują ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideorejestratory. Podkarpaccy policjanci włączyli się do tych działań.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Jesienna aura i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do ryzykownej i szybkiej jazdy. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Dlatego dziś, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania „Prędkość”. Również na Podkarpaciu kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem fotoradarów, wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała. Oczywiście nie będzie pobłażliwości dla kierujących, którzy zdecydują się na jazdę „na podwójnym gazie”. Działania potrwają do późnego wieczora.

KWP

INWEST PROFIL DRIM

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.