„Prędkość”

01-10-2010

PODKARPACIE. Dziś od rana, na drogach całego kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania „Prędkość”. W walce z piratami drogowymi funkcjonariusze wykorzystują ręczne mierniki prędkości, fotoradary i wideorejestratory. Podkarpaccy policjanci włączyli się do tych działań.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Jesienna aura i dobre warunki na drogach zachęcają kierowców do ryzykownej i szybkiej jazdy. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

Dlatego dziś, funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania „Prędkość”. Również na Podkarpaciu kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem fotoradarów, wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. Punkty pomiaru ustawiane są „kaskadowo”, a ich lokalizacja będzie się często zmieniała. Oczywiście nie będzie pobłażliwości dla kierujących, którzy zdecydują się na jazdę „na podwójnym gazie”. Działania potrwają do późnego wieczora.

KWP

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.