REKLAMA

Remont Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

SANOK. We wrześniu rozpoczną się dalsze prace przy remoncie budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku. Dofinansowanie na ten cel Miasto Sanok pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007-2013.

Już w 2008 roku, w ramach projektu, wyremontowano elewację budynku i wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

Tegoroczne prace mają na celu dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: przebudowę istniejącej łazienki w przyziemiach budynku oraz wykonanie jednobiegowego podjazdu dla niepełnosprawnych od strony wschodniej na istniejący taras, który zostanie poszerzony. Powstaną nowe schody i barierka ochronna. Zwiększona zostanie także wydajność energetyczna budynku, a co za tym idzie oszczędność w działalności MOPS-u, poprzez zmodernizowanie instalacji centralnego ogrzewania za pomocą ujednolicenia źródła ogrzewania, zastosowanie izolacji na ścianach oraz ocieplenie strychu i wymianę stolarki drzwiowej w przyziemiu i piwnicy.

Efektem, realizowanego od 2008 r. do grudnia br. projektu, będzie poprawa stanu technicznego, wyglądu oraz funkcjonalności infrastruktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, zwiększenie komfortu korzystania z usług MOPS w Sanoku, zapewnienie osobom niepełnosprawnym właściwego dostępu do usług społecznych, dostosowanie infrastruktury MOPS do zmieniających się potrzeb i obowiązujących standardów.

Prace wyniosą 356 211,41 zł, z czego dofinansowanie unijne to 249 347,99 zł.

Źródło: UM Sanok

24-08-2010


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.