Remont Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

SANOK. We wrześniu rozpoczną się dalsze prace przy remoncie budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku. Dofinansowanie na ten cel Miasto Sanok pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007-2013.

Już w 2008 roku, w ramach projektu, wyremontowano elewację budynku i wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

Tegoroczne prace mają na celu dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: przebudowę istniejącej łazienki w przyziemiach budynku oraz wykonanie jednobiegowego podjazdu dla niepełnosprawnych od strony wschodniej na istniejący taras, który zostanie poszerzony. Powstaną nowe schody i barierka ochronna. Zwiększona zostanie także wydajność energetyczna budynku, a co za tym idzie oszczędność w działalności MOPS-u, poprzez zmodernizowanie instalacji centralnego ogrzewania za pomocą ujednolicenia źródła ogrzewania, zastosowanie izolacji na ścianach oraz ocieplenie strychu i wymianę stolarki drzwiowej w przyziemiu i piwnicy.

Efektem, realizowanego od 2008 r. do grudnia br. projektu, będzie poprawa stanu technicznego, wyglądu oraz funkcjonalności infrastruktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, zwiększenie komfortu korzystania z usług MOPS w Sanoku, zapewnienie osobom niepełnosprawnym właściwego dostępu do usług społecznych, dostosowanie infrastruktury MOPS do zmieniających się potrzeb i obowiązujących standardów.

Prace wyniosą 356 211,41 zł, z czego dofinansowanie unijne to 249 347,99 zł.

Źródło: UM Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."