Ruszył program z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

SANOK.  Z dniem 15 czerwca 2010 roku Zarząd Okręgu Bieszczadzkiego LOP przystąpił do realizacji programu operacyjnego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pt. „Społeczna ochrona ryb i ekosystemów wód płynących oraz stojących”. Program skierowany jest do uczniów 5 i 6 klas szkół podstawowych oraz 1 i 2 klas gimnazjalnych powiatu sanockiego, miejscowości leżących w dorzeczu rzeki San.


W trakcie trwania programu przeprowadzone zostaną szkolenia w tematach:

1.Szkolenie – „Ekosystemy wód płynących i stojących”
2.Warsztaty – „Technika połowu ryb”.
Zajęcia odbywają się na terenie szkół objętych programem.

W okresie wakacji, w miesiącu lipcu i sierpniu, szkolenia młodych wędkarzy odbywać się będą w siedzibie Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku, przy ul. Kościuszki 12, a zajęcia praktyczne – warsztaty nad rzeką San w Sanoku pod okiem doświadczonych wędkarzy.

Szkolenia zakończą się egzaminem na Kartę Wędkarską. Przewidziane są także zawody wędkarskie dla uczniów objętych programem na stawach Polskiego Związku Wędkarskiego w miejscowości Hłomcza, a zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

Zapisy na szkolenia wakacyjne przyjmowane są w siedzibie LOP w Sanoku przy ul. Kościuszki 12, pod nr telefonu (13) 46 36 858 lub 697 713 127.

W miesiącu czerwcu zostały już przeprowadzone szkolenia w szkołach:
1.Gimnazjum nr 2 w Sanoku,
2.Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Trepczy,
3.Szkoła Podstawowa w Mrzygłodzie,
4.Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Dobrej.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."