Sanok oczami Konrada Kuzyszyna

SANOK. Co i jak widzi w naszym mieście Konrad Kuzyszyn związany z Sanokiem już od 46 lat, możemy zobaczyć już 17 września w BWA Galerii Sanockiej. Artysta urodził się w 1961 roku w Białymstoku, ukończył PWSSP w Łodzi.

Obecnie ma tytuł profesora i kieruje pracownią Fotografii i Obrazu Wideo w ASP w Łodzi i Pracownią Kreacji Cyfrowej w ASP w Krakowie. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, wystawia swoje prace w Polsce jak i za granicą.

W 41 czarno-białych fotografiach artysta uchwycił niezwykłość codzienności miasta, sanocką teraźniejszość, swoistość miejsca. Przy pracy nad projektem – jak mówi Kuzyszyn – uświadomił sobie pokusę pójścia tropem sentymentalnych miejsc znanych mu dobrze z dzieciństwa, jednak w trakcie fotografowania najistotniejsze stały się miejsca napotkane przypadkowo, “terytoria obce” i pojedyncze motywy, a rezygnacja z koloru na rzecz czarno-białych zdjęć scharakteryzowało to, co w fotograficznym obrazie rzeczywistości było najistotniejsze.

- Chciałem pokazać – mówi Kuzyszyn - taki sanok, jaki widzę idąc do sklepu, jadąc rowerem czy spacerując, bywam tu sporadycznie, jednak moja <<przewaga>> to brak przyzwyczajeń i rutyny w postrzeganiu miejsca […] W swoich zdjęciach staram się utrwalić tyleż spokoju, co egzystencjalnej trwogi, pustki, co zgiełku detali, świateł i cieni. Pokazać stan fizyczny, jak i metafizyczny. Skłonić do refleksji nad tym co widzialne. Dać świadectwo wszystkiemu, co kłębi się w każdym z nas, co nas otacza i co tworzymy z mozołem każdego dnia lub omijamy obojętnie.

Otwarcie wystawy:
17 września o godzinie 18.00
wystawa czynna do 21pażdziernika

BWA Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."