Sukces pszczelarzy z Gminy Bukowsko

W sobotę 6 listopada w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbyła się uroczystość pod nazwą „VI Podkarpackie Święto Miodu”. Na obficie zaopatrzonych stoiskach można było posmakować różnych miodów i nalewek podkarpackich oraz podziwiać wytwory z wosku.

W części oficjalnej wystąpił gościnnie Prezydent Polskiego, od niedawna również Europejskiego, Związku Pszczelarzy, urodzony w Nadolanach,  Tadeusz Sabat oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego, Zygmunt Cholewiński. Zgromadzeni w nowoczesnej auli podkarpaccy pszczelarze, w imponującej liczbie około 400 osób, wysłuchali ciekawych, specjalistycznych referatów na temat hodowli pszczół i perspektyw polskiego pszczelarstwa.

Ważnym elementem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą pasiekę Podkarpacia. Ten zaszczytny tytuł wojewódzka komisja konkursowa przyznała pasiece Jana Orybkiewicza z Nagórzan, natomiast miejsce czwarte zdobyła pasieka Eugeniusza Waisa z Nowotańca.

Kolejne trofeum w kategorii miodów otrzymało gospodarstwo pszczelarskie Józefa Płonki z Bukowska. W tej kategorii głosowali sami uczestnicy spotkania, oddając swój głos na konkretny, smakowany miód.

Jan Muszański

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."