Z wizytą u Burmistrza

30-11-2010

SANOK. Delegacja uczniów z Gimnazjum nr 1 w Sanoku odwiedziła 29 listopada Burmistrza Wojciecha Blecharczyka. Wizyta ta była częścią ponadregionalnego programu „E-Akademia Przyszłości”, w którym udział bierze sanockie gimnazjum.

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych na terenie całej Polski. Jest realizowany w grupach projektowych przez okres 3 lat. Jego celem jest przygotowanie gimnazjalistów do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym, kształtowanie postaw obywatelskich oraz umiejętności efektywnego angażowania się w działania publiczne.

Jak przyznali sami gimnazjaliści, powyższe cele zamierzają osiągnąć poprzez realizację, we współpracy ze środowiskiem lokalnym, projektów poruszających i rozwiązujących różne problemy regionu: ekologiczne, społeczne, ekonomiczne i inne.

Podczas wizyty u Burmistrza Sanoka, uczniowie przekazali mu listę problemów mieszkańców naszego miasta, którą stworzyli na podstawie rozmów z członkami swoich rodzin. Postawili sobie za cel rozwiązanie przynajmniej dwóch z nich. Burmistrz zadeklarował wsparcie i pomoc młodzieży. Przedstawił im również plany realizacji przez Miasto wielu przedsięwzięć, istotnych z punktu widzenia młodego człowieka, np. skate park, czy miasteczko ruchu drogowego. Zapewnił także młodzież, że w urzędzie jest zawsze mile widziana, a jej problemy są ważne dla samorządu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.