Z wizytą u Burmistrza

SANOK. Delegacja uczniów z Gimnazjum nr 1 w Sanoku odwiedziła 29 listopada Burmistrza Wojciecha Blecharczyka. Wizyta ta była częścią ponadregionalnego programu „E-Akademia Przyszłości”, w którym udział bierze sanockie gimnazjum.

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych na terenie całej Polski. Jest realizowany w grupach projektowych przez okres 3 lat. Jego celem jest przygotowanie gimnazjalistów do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym, kształtowanie postaw obywatelskich oraz umiejętności efektywnego angażowania się w działania publiczne.

Jak przyznali sami gimnazjaliści, powyższe cele zamierzają osiągnąć poprzez realizację, we współpracy ze środowiskiem lokalnym, projektów poruszających i rozwiązujących różne problemy regionu: ekologiczne, społeczne, ekonomiczne i inne.

Podczas wizyty u Burmistrza Sanoka, uczniowie przekazali mu listę problemów mieszkańców naszego miasta, którą stworzyli na podstawie rozmów z członkami swoich rodzin. Postawili sobie za cel rozwiązanie przynajmniej dwóch z nich. Burmistrz zadeklarował wsparcie i pomoc młodzieży. Przedstawił im również plany realizacji przez Miasto wielu przedsięwzięć, istotnych z punktu widzenia młodego człowieka, np. skate park, czy miasteczko ruchu drogowego. Zapewnił także młodzież, że w urzędzie jest zawsze mile widziana, a jej problemy są ważne dla samorządu.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."