Z życzeniami u Pani Cecyli Klekawki

18-11-2010

SANOK. Pani Cecylia Klekawka 18 listopada 2010 roku będzie obchodziła swoje 102 letnie urodziny. Jednak już 16 listopada odbył się uroczysty Jubileusz solenizantki, podczas którego przedstawiciele Urzędu Miasta w Sanoku

złożyli jej serdeczne życzenia w imieniu Burmistrza Miasta Sanoka Wojciecha Blecharczyka oraz przekazali drobny upominek.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego, gdyż Pani Cecylia jest członkiem Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP. Wraz ze swoimi przyjaciółmi z klubu świętowała ten piękny Jubileusz.

Pani Cecylia mimo 102 lat czuje się świetnie i cieszy się doskonałym zdrowiem. Do tej pory maluje obrazy oraz pisze wiersze. Od najmłodszych lat lubiła pisać. Jako nauczycielka języka polskiego przygotowywała akademie, pisała scenariusze.

Kilkaset swoich wierszy autorka zebrała w tomikach: „Wędrówka moja przez życie z Bogiem”, „Niedośpiewana pieśń mojego życia”, „Kalejdoskop rozmyślań i marzeń”.

Pani Cecylia  urodziła się 18 listopada 1908 roku w Ladzinie, małej wiosce koło Rymanowa. Była jedną z dziesięciorga rodzeństwa. Rodzice wymagali od swoich dzieci szacunku i pracowitości. Jak mówi Pani Cecylia, od rodziców przejęła wrażliwość na urodę świata, nauczyła się wyrażać swoje myśli pięknym słowem, urodziwym obrazem, misternym haftem. W 1936 roku wyszła za mąż. Wraz z mężem doczekali się córki oraz syna.

Jubilatka była nauczycielką języka polskiego, ale również kultury słowa. Z prawdziwym zaangażowaniem uczyła wrażliwości na estetykę zawartą w poezji, prozie, muzyce i plastyce. Uczyła nie tylko w szkole i nie tylko dzieci, gdyż już w pierwszej swojej placówce prowadziła chór, przygotowywała okolicznościowe teatrzyki, jasełka, koncerty przy udziale całej miejscowej społeczności, angażując również miejscowe władze.
- Pani Cecylia jest ciepłą osobą, która kocha ludzi i ceni sobie spędzanie czasu z przyjaciółmi. Jest otwarta dla wszystkich i zawsze stara się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują - mówi Jan Poloczek – prezes Sekcji Emerytów i Rencistów przy Związku Nauczycielstwa w Sanoku
Jubilatce życzymy przede wszystkim zdrowia i kolejnych tak pięknych Jubileuszy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.