„Znicz 2010″ na Podkarpaciu

29-10-2010

PODKARPACIE. Zbliża się okres szczególny – dzień Wszystkich Świętych, czas zadumy i refleksji, a jednocześnie czas próby dla umiejętności i kultury kierowców. Od lat jest to dzień, któremu towarzyszy największe natężenie ruchu na drogach.

Wiele osób już porządkuje groby swoich bliskich, trwają też prace porządkowe prowadzone przez zarządców nekropolii.

Na cmentarzach trwają wzmożone prace porządkowe. Wiele osób odwiedza nekropolie porządkując groby swoich najbliższych. Podczas takich prac trzymajmy rzeczy osobiste przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Jeśli nie musimy, nie zabierajmy ze sobą wartościowych przedmiotów czy dużej ilości pieniędzy. Swój samochód pozostawmy na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów na siedzeniach pojazdu. Cmentarne alejki uprzątają też zarządcy nekropolii. W tym okresie częściej można więc spotkać samochody wywożące śmieci, czy przewożące niezbędny do prac porządkowych sprzęt. W związku z tym apelujemy o zachowanie ostrożności podczas odwiedzania cmentarzy.

„Znicz 2010″
Jak co roku policjanci będą dbać o płynność i porządek ruchu. Będą czuwać nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu, dlatego apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

W trakcie działań policjanci będą też zwracać uwagę na właściwie używanie świateł, przekraczanie prędkości i wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, a także na przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku akcja „Znicz” trwała od piątku, 31 października do poniedziałku, 2 listopada. W ciągu czterech dni policjanci odnotowali 25 wypadków drogowych. Rannych zostało 26 osób, zginęły 4 osoby. Niestety dali o sobie znać również piraci drogowi i pijani kierowcy. Tych policjanci systematycznie eliminowali z ruchu. Podczas czterech dni akcji na drogach Podkarpacia funkcjonariusze zatrzymali 55 pijanych kierowców.

Tegoroczny „Znicz” potrwa od piątku, 29 października, do poniedziałku, 1 listopada.

POWIAT SANOCKI: Zmiany w organizacji ruchu

KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.