10 medali w Elblągu

SHORT-TRACK. 10 medali to dorobek 12-to osobowej ekipy UKS MOSiR Sanok, która uczestniczyła w finałach Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych. Zawody odbyły się w miniony weekend w Elblągu.

Nasi reprezentanci  stawali na podium w 5-ciu kategoriach wiekowych. Na najwyższym stopniu  stanęła Gabriela Miccoli, która zwyciężyła na dystansie 500m . Upadek w eliminacjach na  dystansie 222m wykluczył naszą zawodniczkę z rywalizacji o drugie złoto .

W kategorii junior D Anna Jasik uplasowała się na drugiej pozycji w biegach na  777 i 500 m oraz w wieloboju. W tej samej kategorii Wiktoria Mikrut była 11 a Kamila Piecuch 17-ta w wieloboju.

W kategorii junior C pierwszy raz na podium stanęła Angela Miccoli zajmując 3-cie miejsce w biegu na dystansie 500m. W tej samej kategorii dobrze wystartowały dwie debiutantki Magdalena Tymoczko i Eliza Osenkowska zajmując na dystansach miejsca od 6 do 8.

Justyna Niemiec startująca w kategorii junior B zajęła na obu dystansach miejsca 7-me.

Wśród chłopców startujących w kategorii junior C najwyżej uplasował się Hubert Staruchowicz zdobywając brązowy medal na dystansie 500m. Mateusz Bobko najlepszy start zanotował na dystansie 500m – 8 miejsce a Sebastian Hydzik na 777m – 10. Nasz najmłodszy reprezentant Kacper Kondrat zwyciężył na dystansie 500m , na 222 był 3-ci a w wieloboju zajął 2-gie miejsce.

Zawody obfitowały również w rekordy życiowe. Podopieczni trenerów Małgorzaty Baran i Romana Pawłowskiego 17 razy poprawiali swoje najlepsze osiągnięcia.

Po zawodach odbyła się uroczystość na której elbląskie lodowisko otrzymało imię Heleny Pilejczyk medalistki olimpijskiej z igrzysk w Sqav Valley

Na zdjęciu sanocka ekipa z Prezesem Polskiego związku Łyżwiarstwa Szybkiego, Kazimierzem Kowalczykiem.