REKLAMA

100-latka w Sanoku!

SANOK. W minioną sobotę, 28 maja, swoje 100 urodziny obchodziła Maria Froń. Uroczyste spotkanie z tej okazji miało miejsce w Osiedlowym Domu Kultury Puchatek w Sanoku.

Uroczystość zgromadziła wiele osób. Serdeczne życzenia złożyli szanownej solenizantce – Burmistrz Sanoka – Wojciecha Blecharczyk i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Wojciech Majka. Do życzeń dołączyli także kwiaty i prezent. Niespodziankę dla gości przygotowała również jubilatka, która z iście aktorską werwą wyrecytowała, pod koniec uroczystości „Odę do starości”.

Maria Froń urodziła się w Domaradzu, przeżyła 2 wojny, obóz pracy w Niemczech. Przez wiele lat pracowała w sanockim kopalnictwie. Pani Maria miała 5 rodzeństwa. Niestety wszyscy już nie żyją. Nigdy nie wyszła za mąż, mieszka sama, ale w każdej chwili może liczyć na pomoc rodziny, a także życzliwych sąsiadów. To niezwykle pogodna, miła i otwarta osoba.

- Jest rodzinna, życzliwa i dobra, dzieli się z każdym tym, co ma i nikogo nie wypuści ze swojego domu bez ugoszczenia go. Ciocia ma też dobry gust, czuje artystyczny smak. Trudno się temu dziwić, bowiem przez wiele lat należała do Klubu Seniora, działającego przy ODK Puchatek. Występowała w wielu przedstawieniach. Nadal ma świetną pamięć i łatwość szybkiego uczenia się tekstów – mówi pani Małgorzata, opiekująca się Panią Marią córka jej siostrzenicy.

Z racji swoich problemów ze wzrokiem pani Maria najbardziej lubi słuchać radia.

Agnieszka Frączek

31-05-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.