13-latek podczas manewru wyprzedzania zderzył się z 5 i 6-latkiem jadącymi na rowerach!

16-09-2011

PRZYSIETNICA. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym ranni zostali dwaj rowerzyści. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19. w Przysietnicy na drodze dojazdowej do posesji. Chłopcy w wieku 5 i 6 l. z obrażeniami trafili do szpitala .

Wczoraj około godz. 19. w Przysietnicy na drodze dojazdowej do posesji miało miejsce zdarzenie z udziałem dwóch rowerzystów w wieku 5 i 6 l. Trzeci uczestnik zdarzenia to 13-latek kierujący skuterem i jego 12-letni pasażer. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zderzenia się pojazdów doszło w trakcie manewru wymijania. W wyniku tego zdarzenia 5 i 6- latek doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala w Rzeszowie.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdów i miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady mające związek ze zdarzeniem, ustalili świadków. Przyczyny i okoliczności tego wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonych czynności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Brzozowie.

Apelujemy!

Do rodziców i opiekunów o zwracanie uwagi na zachowanie dzieci, obejmowanie ich opieką i przypominaniu o zasadach bezpiecznego korzystania z dróg.

Do kierowców apelujemy gdy w przypadku napotkania jadącego rowerem czy idącego poboczem dziecka zwolnili i stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.

KPP Brzozów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.