25 listopada: Koncert muzyki Gospel w SDK

SANOK. Sanocki Dom Kultury zaprasza 25 listopada 2011 godz.17.00 na Koncert muzyki Gospel, w którym wystąpią: Brian Fentress oraz soliści i chór IV Warsztatów Gospel w Rzeszowie.


bezpłatne wejściówki do odebrania w SDK od 16 listopada 2011

Brian Fentress  wychowywał się w Detroit – mieście czarnej muzyki, której bliskość szybko znalazła swoje odbicie w dziecięcych marzeniach o profesjonalnym śpiewaniu. Dwunastoletnia edukacja muzyczna w zakresie teorii muzyki i emisji głosu dała jego barytonowej barwie pełne afroamerykańskiego kolorytu brzmienie. W tym również czasie młody solista poznawał również tajniki dyrygentury oraz kształcił swój zmysł kompozytorski Już od 2005 roku w Polsce, roztańczony i rozśpiewany, pełen energii i entuzjazmu, z nieustannym uśmiechem na ustach i ogromnym poczuciem humoru zaraża Polaków żywiołową muzyką gospel. Niesamowicie utalentowany muzycznie, z sercem oddanym Bogu prowadzi Warsztaty Gospel w wielu miastach Polski…

Jego niezwykły głos dostrzegli muzycy światowej sławy. Występował i nagrywał u boku takich artystów jak Byron Cage, Hezekiah Walker, Lyle Lovette czy Kirk Franklin. Nie zaniedbywał także kunsztu dyrygenta – obok koncertowania zdobywał doświadczenie jako stażysta u muzyka, aranżera i producenta Freda Hammonda. Największa muzyczna przygoda była jednak jeszcze przed nim. Brian otrzymał bowiem niezwykłą szansę wspólnego śpiewania u boku Arethy Franklin – artystki światowego formatu, uznawanej za jeden z pięciu największych współczesnych głosów kobiecych w muzyce rozrywkowej.

SDK
ul. Mickiewicza 24
38-500 Sanok
tel-fax. 013 463 10 42

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."