26-latek po raz trzeci odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości

30-12-2011

POWIAT BRZOZOWSKI. Brzozowscy policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu kierowcy alfy romeo. 26-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, że młody człowiek już dwukrotnie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jednak zlekceważył sądowy wyrok zakazu prowadzenia pojazdów i trzeci raz wsiał za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj kilka minut przed godz. 18 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy alfy romeo. Funkcjonariusze widząc pojazd odpowiadający temu ze zgłoszenia niezwłocznie zatrzymali samochód do kontroli. W czasie wykonywania czynności wyczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą silną woń alkoholu. Wynik badania stanu trzeźwości wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijanym kierowcą okazał się 26- letni mieszkaniec Humnisk. Młody człowiek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ prawo jazdy zostało mu zatrzymane za kierowanie pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że posiada on również obowiązujący zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna zdecydował się jednak trzeci raz usiąść za kierownicą „na podwójnym gazie”.

Młody człowiek wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. Natomiast za naruszenie zakazu sadowego, kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Apelujemy do kierowców o to, by pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę, nawet po spożyciu najmniejszej ilości alkoholu. Jeśli jesteśmy świadkami takich zachowań w każdym przypadku informujmy o tym Policję.

 

KPP BRZOZÓW

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.