A/H1N1 atakuje Podkarpacie

PODKARPACKIE. Świńska grypa staje się dość poważnym problemem dla mieszkańców Podkarpacia. Od początku bieżącego roku zdiagnozowano 91 osób z objawami grupy A/H1N1, z czego 3 zmarły.Jak zapewnia Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Dorota Gibała – wszystkie ofiary wliczane były w grupę podwyższonego ryzyka, bowiem jedna z ofiar była w 6 miesiącu ciąży zaś dwie pozostałe cierpiały na przewlekłe schorzenia.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że jedna spośród ofiar to 49-letnia mieszkanka powiatu sanockiego. Zaś drugi przypadek śmiertelny miał miejsce w Szpitalu w Krośnie.

Pamiętajmy że najważniejsza jest profilaktyka i jak sugeruje Dorota Gibała: - Nie bądźmy bohaterami przy grypie, ponieważ zdrowie jest najważniejsze.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie

* SENTINEL jest systemem zintegrowanego nadzoru epidemiologicznego i wirusologicznego
nad grypą. Uczestniczą w nim wybrani lekarze pierwszego kontaktu, stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz Krajowy Ośrodek ds. Grypy Narodowego Instytutu Zdrowia
Publicznego–Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie pełniący rolę koordynatora. Badania w kierunku grypy pobierane są od pacjentów w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej.

Michał Bąk

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."