Ambasador Ukrainy gościł w Sanoku

SANOK. W poniedziałek, 21 lutego Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk gościł Ambasadora Ukrainy w Polsce, Markijana Malskyjego. Była to wizyta kurtuazyjno-robocza, zgodna z programem pracy Ambasady Ukraińskiej w Polsce.W tym samym dniu ambasador odwiedził obok Sanoka, także Przemyśl i Rzeszów. Jak sam przyznał, to była pierwsza jego poważna wizyta w Sanoku, choć wiele razy przez niego przejeżdżał.
- Cel wizyty jest dla nas bardzo ważny. Wiadomo, że na tych terenach stosunki polsko-ukraińskie są dobrze rozwinięte na różnych płaszczyznach. Ważne jest, aby cały czas poszerzać te relacje i podejmować nowe kroki – mówił Markijan Malskyj.

Podczas wizyty w Urzędzie Miasta, Burmistrz opowiedział o współpracy polsko-ukraińskiej na przykładzie sanockich miast partnerskich Drohobycza i Kamieńca Podolskiego. Wspomniał także o dobrych relacjach z mniejszością ukraińską w naszym mieście. Wskazał na problemy, które należałoby rozwiązać i w rozwiązanie których sam się angażuje, a mianowicie skrócenie czasu zbyt długich odpraw na granicach polsko-ukraińskich, a także poszerzenie strefy ruchu przygranicznego.

Ambasador z kolei poinformował, że dąży do tego, aby na granicach była wspólna odprawa polsko-ukraińska. Wyraził również uznanie dla działań Burmistrza i z przyjemnością przyjął zaproszenie na kolejne wizyty.

W Sanoku Ambasador odwiedził także arcybiskupa prawosławnej diecezji przemysko-nowosądeckiej o. Adama oraz Związek Ukraińców w Polsce.

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."