REKLAMA
REKLAMA

5-latek zagryziony przez psy

Wczoraj w Katlewie psy zaatakowały i śmiertelnie pogryzły 5-letniego chłopca. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zwierzęta uciekły z posesji swoich właścicieli. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj o godzinie 17.00 powiadomiono Policję o zdarzeniu, do którego doszło w miejscowości Katlewo, w gminie Grodziczno. Zgłaszający poinformował o pogryzieniu dziecka przez psy. Policjantka przyjmująca zgłoszenie niezwłocznie przekazała tę informację pogotowiu ratunkowemu i wysłała na miejsce funkcjonariuszy. Niestety, kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce, chłopiec już nie żył. Na polecenie prokuratora ciało tragicznie zmarłego 5-latka zostało zabezpieczone w prosektorium.

Policjanci ustalili, do kogo należą agresywne czworonogi, i zabrali je właścicielom. Pracujący na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny kojców, w których przetrzymywane były zwierzęta, i do późnych godzin przesłuchiwali świadków.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, chłopczyk wyszedł z domu, by pobawić się na oddalonej o kilkadziesiąt metrów od domu huśtawce. Około godziny 16.30 sąsiad zauważył biegające w pobliżu trzy psy. Wydawało mu się, że coś ciągną . Kiedy do nich podbiegł, okazało się, że zwierzęta szarpały ciało dziecka. Mężczyzna z trudem odgonił agresywne czworonogi i zaalarmował mieszkańców pobliskich domów, w tym rodzinę chłopca.

Niestety 5-latka nie udało się uratować.

Nadal wyjaśniane są okoliczności tej sprawy.

(KWP w Olsztynie / mg)/policja.pl

WIĘCEJ NA :

http://www.tvn24.pl/-1,1693601,0,1,5_latek-smiertelnie-pogryziony-przez-psy,wiadomosc.html

23-02-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)