Angelika Faka o krok od medalu. Sprinterki z „życiówkami”

22-06-2011

W finale ogólnopolskim w Lekkiej Atletyce, Angelika Faka w kategorii młodziczek zajęła 4 miejsce. Reprezentantka klubu Komunalni Sanok podczas zawodów Samsung Cup w skoku w dal, skacząc 5 m i 43 cm ustanowiła własny rekord życiowy.

Zmagania na stadionie krakowskiego AWF odbyły się 12 czerwca. Sanoczanka znalazła się w gronie 16 najlepszych zawodniczek w kraju. Wywalczony wynik był identyczny jak brązowej medalistki. O zajęciu miejsca tuż za podium zadecydowała dopiero czwarta odległość obydwu zawodniczek (trzy najlepsze wyniki były identyczne!).

Pierwsza „5” zawodów
1. SZÓSTAK Adrianna TS Olimpia Poznań 5.80
2. MIKOŁAJEK Maja AZS-AWFiS Gdańsk 5.50
3. BOROWIAK Agata AZS-PWSZ Gorzów 5.43
4. FAKA Angelika KS Komunalni Sanok 5.43
5. ŻEBROWSKA Magdalena OKLA Ostrołęka 5.35Srebrne medale z Mistrzostw Regionu (województwo Podkarpackie), których finał odbył się w Rzeszowie (19 bm.), przywiozły Sylwia Rajter oraz Martyna Bieleń, reprezentantki klubu Komunalni Sanok. Podopieczne Ryszarda Długosza startowały w kategorii młodzików.

Sylwia Rajter w biegu na 100 m przez płotki, uzyskała wynik 16.13 co jest jej nowym rekordem życiowym. Podobnie Martyna Bieleń z Rzeszowa wróciła z „życiówką”, startując w biegu na 100 m uzyskała czas 13.27.

Sylwia Rajter i Martyna Bieleń – pamiątkowe zdjęcie

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.