REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie wicemistrzami Polski w kickboxingu!

SANOK. W październiku ubiegłego roku w Sanoku powstał klub sportowy Samuraj, skupiający sympatyków kickboxingu. Pierwszy rok działalności przyniósł ogromny sukces w postaci dwóch indywidualnych tytułów wicemistrzów Polski zdobytych przez Artura Szychowskiego oraz Łukasza Wronowskiego.

Kickboxing jest dyscypliną w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. W związku z tym od zawodników oprócz siły fizycznej wymagana jest znakomita koordynacja ruchowa, którą młodzi sanoczanie uzyskują podczas treningów odbywających się trzy razy w tygodniu w siłowni Master.

Na dzień dzisiejszy sekcja kick-boxingu liczy 20 zawodników. Jednak jest to stan przejściowy, ponieważ w okresie jesienno-zimowym na treningi uczęszczało blisko 50 adeptów tego sportu.

W treningach uczestniczą mężczyźni którzy ukończyli 15 rok życia. Jednak Artur Szychowski (3 zawodnik Pucharu Świata, wicemistrz Polski seniorów) założyciel oraz trener sanockiego Samuraja w przyszłości planuje rozpocząć zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami Sanoka i okolic.

Pomimo trudności finansowych z jakimi boryka się klub, reprezentanci sanockiego Samuraja w czerwcu otrzymali pierwszą szansę na sprawdzenie swoich możliwości podczas Mistrzostw Polski w kickboxingu które odbyły się w Skarżysku Kamiennej.

Wśród krajowej czołówki sanoczanie występujący pod szyldem Rzeszowskiego Klubu Sportów Walki dwukrotnie stanęli na podium.

Wicemistrzem Polski juniorów w formule low kick do 63,5 kg (dozwolone są wszystkie techniki bokserskie oraz kopnięcia do wysokości głowy oraz nie wolno kopać kolanem ani uderzać łokciem) został Łukasz Wronowski.

Sanoczanin po zwycięstwie w walkach eliminacyjnych w finale uległ Maciejowi Grzegorzewskiemu z Białegostoku – zdobywcy Pucharu Świata juniorów a także brązowemu medaliście Mistrzostw Polski seniorów.

Natomiast wśród seniorów w formule K1 do 75 kg (dozwolone są wszelkie techniki bokserskie, obrotowe uderzenia pięścią, kopnięcia oraz ciosy kolanami, bez względu na wysokość; nie wolno uderzać łokciem) również srebrny medal przypadł Arturowi Szychowskiemu, który na start w Mistrzostwach zdecydował się na krótki czas przed zawodami.

W walkach eliminacyjnych zwyciężył między innymi Jerzego Wrońskiego (Międzynarodowy Mistrz Polski oraz zdobywca Pucharu Świata) oraz Mateusza Rycerskiego, w którym wielu znawców kickboxingu dopatrywało się zwycięzcy zawodów.

Niestety zawiły system eliminacyjny sprawił, ze finałowy rywal Szychowskiego w trakcie turnieju stoczył zaledwie jedną walkę, natomiast sanoczanin aż trzykrotnie pojawiał się na ringu. Stan zdrowia oraz ryzyko kontuzji sprawiło, że Artur Szychowski postanowił oddać pojedynek walkowerem.

Biorąc pod uwagę fakt, że sanocka sekcja kickboxingu należy do najmłodszych tworów sportowych w Grodzie Grzegorza, to ogólnopolski sukces należy traktować jako zapowiedź przyszłych zwycięstw nie tylko w skali Polski, lecz także Europy i świata.

22-06-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)