AUTOSAN: 11 pojazdów dla Centralnego Zarządu Służby Więziennej

22-12-2011

SANOK. W grudniu br. Centralny Zarząd Służby Więziennej odebrał w siedzibie naszej firmy 11 szt. pojazdów przeznaczonych do przewozu osób zatrzymanych i tym samym AUTOSAN zrealizował kontrakt wynikający z wygranego przetargu na dostawę autobusów typu „więźniarka”.

 

Pojazdy te, podobnie jak dostarczone na początku roku do Komendy Głównej Policji, wykonane zostały na bazie autobusu WETLINA, na kompletnym podwoziu Mercedes Benz wyposażonym w silnik spełniający normy emisji spalin EURO 5 i mechaniczną skrzynię biegów.

Zgodnie z zamówieniem wnętrze więźniarki podzielone zostało na trzy przedziały:

I  przedział przeznaczony dla pięciu konwojentów (w tym kierowcy i dowódcy konwoju). W przedziale znajduje się również miejsce dla jednej osoby konwojowanej w izolatce,

II  przedział dla 17 osób konwojowanych,

III  przedział przeznaczony na bagaże osób konwojowanych.

Dodatkowo pojazdy dla CZSW wyposażone są w klimatyzację oraz monitoring wnętrza przedziału dla osób zatrzymanych. Reflektory oraz szyby z zewnątrz zabezpieczone są kratami ochronnymi.

Zastosowana konstrukcja i wyposażenie więźniarek zapewniają bezpieczeństwo przewozów, a także odpowiedni komfort pracy konwojentów.

Od 2002r. Centralny Zarząd Służby Więziennej zakupił 43 sztuki autobusów AUTOSAN, w tym 36 więźniarek do przewozu osób konwojowanych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.