BELFER 2011 Zwycięstwo Gimnazjum nr 1 (VIDEO)

SANOK. W dniach 9-10 grudnia odbył się XII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SIATKARSKI NAUCZYCIELI „Belfer 2011”. W turnieju wzięło udział 11 zespołów, podzielonych na 3 grupy. Jak co roku, liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Mecz otwarcia został rozegrany w „Budowlance”, gdzie nauczyciele G2 nie dali szans ZS2, wygrywając 2:0. W tym samym czasie, w Szkole Podstawowej nr 4 ważyły się losy grupy  II. W pierwszym meczu „grupy śmierci” SP4 pokonało G4 2:0. Z pewnością, przyczynili się do tego młodzi kibice, którzy głośnym dopingiem wspierali swoich nauczycieli. W kolejnym meczu, faworyci turnieju – G1, wygrali bez większych problemów z 2LO 2:0. Następne pojedynki to zwycięstwa „jedynki” po 2:1 kolejno z G4 i SP4. Ostatni mecz grupy II został rozegrany pomiędzy G4 i 2LO. Nauczyciele gimnazjum wygrali 2:0.

W grupie I prym wiedli nauczyciele ZS3. W pierwszym meczu pokonali w tie-breaku gospodarzy turnieju (ZS4). W drugim pojedynku po raz pierwszy wyszli na parkiet goście ze Słowacji. Pomimo niezłej gry ulegli „rozpędzonym” nauczycielom ZS3 2:0. Pomimo porażki, Humenne odegrało się w kolejnym meczu, wygrywając 2:1 z ZS4.

W grupie III zdecydowanie najlepiej wypadło G2, wygrywając wszystkie swoje mecze po 2:0. W pierwszym starciu, SP2 pokonało SOSW 2:0. W kolejnych pojedynkach tej grupy, ZS2 wygrało 2:0 i 2:1 kolejno z SOSW oraz SP2. Trzeci mecz zakończył się zwycięstwem „do zera” G2 nad SOSW. Awans do fazy finałowej nauczyciele „dwójki” przypieczętowali w ostatniej piątkowej konfrontacji wygraną 2:0 nad SP2.

FINAŁY:
W sobotę rozegrano mecze półfinałowe i finałowe. W pierwszym pojedynku półfinałowym G1 wygrało 2:1 z ZS2. W kolejnym meczu niespodziewanie lepsi okazali się nauczyciele ZS3, którzy po bardzo zaciętej walce pokonali SP4 2:1. W trzecim półfinale nauczyciele G2 nie dali szans gościom ze Słowacji, zwyciężając 2:0.

Mecze finałowe rozpoczęły się ok. godz. 14:00. W pierwszym z nich, G1 okazało się lepsze od G2. Faworyci spotkania wygrali 2:1. W drugim pojedynku finałowym G2, któro bez większych problemów przebrnęło przez fazę grupową i półfinał, musiało uznać wyższość ZS3. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Pojedynek rozstrzygnął się w emocjonującej końcówce tie-breaka, gdzie nauczyciele ZS3 wygrali 15:13.

W ostatnim meczu, nauczyciele G1 pokonali w tie-braku ZS3 i tym samym mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tegorocznym turnieju.

Jak co roku, zawodom towarzyszyła znakomita atmosfera. Wszyscy zawdzięczają ją świetnej organizacji. Uczestniczy cenią sobie dobrą zabawę i niepowtarzalny klimat BELFRA. Zawodnicy i widzowie z pewnością nie mogą doczekać się przyszłorocznych rozgrywek. Wszystkim zespołom gratulujemy rywalizacji fair-play, a finalistom odniesionego sukcesu.

Adam Zoszak

foto: ZS nr 4 Sanok


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."