Burmistrz Sanoka wiceprzewodniczącym Narodowej Rady Ekologicznej

23-03-2011

Burmistrz Miasta Sanoka, Wojciech Blecharczyk ponownie będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej. Funkcję tę piastował już w poprzedniej, czteroletniej kadencji NRE.

Mianowania Burmistrza Sanoka dokonano podczas dorocznego spotkania NRE w Warszawie. Miejsce dotychczasowego, dwukrotnie piastującego funkcję przewodniczącego NRE – prof. Jerzego Buzka, zajęła pani prezydentowa Anna Komorowska.

To duże wyróżnienie, które daje mi możliwość rozwoju, poznawania kolejnych ważnych osób w naszym państwie, nawiązywania nowych kontaktów, a przy tej okazji nieustannego promowania naszego miasta i regionu – mówi Wojciech Blecharczyk.

Wiceprzewodniczący Wojciech Blecharczyk odpowiada w NRE za współpracę z ośrodkami naukowymi, samorządami i edukację poprzez Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku”, który odbywa się pod patronatem Prezydenta RP.

Wybór Burmistrza Sanoka na wiceprzewodniczącego NRE to także dobra informacja dla Sanoka, ponieważ to gremium mocno wpisuje się w politykę ekologiczną państwa i inwestycje ekologiczne. Warto w tym miejscu dodać, że sanocka modernizacja oczyszczalni ścieków i ujęcia wody uzyskała szerokie wsparcie od NRE. Poparcie to pozwoliło Miastu Sanok poprzez spółkę SPGK pozyskać olbrzymie pieniądze (89 mln zł.) z Funduszu Spójności na realizacje tego zadania.

Narodowa Rada Ekologiczna jest najwyższym Organem Konkursu „Przyjaźni Środowisku” odbywającego się od dziesięciu lat pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Członkowie Rady powoływani są przez organizatora Konkursu spośród autorytetów ekologii ochrony środowiska reprezentujących wszystkie środowiska zainteresowane działaniami dla jej poprawy.

Podziękowanie byłemu przewodniczącemu NRE Jerzemu Buzkowi, składa Burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.