Ćwiczenia na akwenach pokrytych lodem z użyciem sań lodowych

SANOK. W ostatnim czasie w ramach doskonalenia zawodowego  strażacy z Sanoka odbyli ćwiczenia na akwenach wodnych pokrytych warstwą lodu. Przy użyciu specjalistycznych sani lodowych doskonalili umiejętności związane z podejmowaniem poszkodowanego który znalazł się pod wodą na wskutek załamania się pokrywy lodowej.


Dzięki ich konstrukcji sprzęt ten nadaje się zarówno na zbiorniki pokryte warstwą lodu jak i akweny niezamarznięte. Sanie posiadają zamknięte komory wypełnione powietrzem, dzięki nim są niezatapialne. Wyposażone są w wiosła z okuciami metalowymi, bosak teleskopowy, wizjer do obserwacji pod powierzchnią lodu, linę asekuracyjną na bębnie o długości 100m, oraz specjalne rylce do wbijania się w lód w celu poruszania się po lodzie. Strażacy pracowali w specjalnych ubraniach przeznaczonych do pracy na wodzie. Ubrania te spełniają jednocześnie rolę okrycia wierzchniego oraz kamizelki ratunkowej.

PSP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."