Ćwiczenia na akwenach pokrytych lodem z użyciem sań lodowych

14-03-2011

SANOK. W ostatnim czasie w ramach doskonalenia zawodowego  strażacy z Sanoka odbyli ćwiczenia na akwenach wodnych pokrytych warstwą lodu. Przy użyciu specjalistycznych sani lodowych doskonalili umiejętności związane z podejmowaniem poszkodowanego który znalazł się pod wodą na wskutek załamania się pokrywy lodowej.


Dzięki ich konstrukcji sprzęt ten nadaje się zarówno na zbiorniki pokryte warstwą lodu jak i akweny niezamarznięte. Sanie posiadają zamknięte komory wypełnione powietrzem, dzięki nim są niezatapialne. Wyposażone są w wiosła z okuciami metalowymi, bosak teleskopowy, wizjer do obserwacji pod powierzchnią lodu, linę asekuracyjną na bębnie o długości 100m, oraz specjalne rylce do wbijania się w lód w celu poruszania się po lodzie. Strażacy pracowali w specjalnych ubraniach przeznaczonych do pracy na wodzie. Ubrania te spełniają jednocześnie rolę okrycia wierzchniego oraz kamizelki ratunkowej.

PSP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.