REKLAMA
REKLAMA

„Bezpieczeństwo niejedno ma imię”

IWONICZ. W dniach 10-11 marca 2011 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu odbyła się Konferencja Naukowa: Edukacja w wychowaniu. „Bezpieczeństwo niejedno ma imię” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty.

Zorganizowana została przez: Zakład Pedagogiki z PWSZ w Sanoku i Ochotnicze Hufce Pracy w Iwoniczu z komendą w Rzeszowie.

Miato Sanok podczas konferencji reprezentowali Burmistrz Sanoka, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku oraz pełnomocnik burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi.  W konferencji wzięli także udział wiceminister Skarbu Państwa, przedstawiciele: MSWiA, Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, studenci, nauczyciele, dyrektorzy szkół, placówek, osoby, które mają na co dzień kontakt z dziećmi i młodzieżą.

Prelegenci poruszyli kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa, zasygnalizowali tematy różnorodnych zagrożeń, przemocy sieciowej, przemocy na stadionach, filozofii bezpieczeństwa, uzależnień, agresji, patologii, itp. Radzili, jak im zapobiegać, jak sobie z nimi radzić.

Burmistrz Sanoka, podczas otwarcia mówił o roli samorządu w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom, zaś pełnomocnik burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi opowiedziała o dobrych praktykach samorządowych w dziedzinie bezpieczeństwa realizowanych w mieście Sanoku.  Podczas konferencji doszło również do podpisania porozumienia o współpracy między sanocką PWSZ a OHP w Rzeszowie.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

15-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)