REKLAMA
REKLAMA

„Bezpieczeństwo niejedno ma imię”

IWONICZ. W dniach 10-11 marca 2011 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu odbyła się Konferencja Naukowa: Edukacja w wychowaniu. „Bezpieczeństwo niejedno ma imię” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Mirosława Karapyty.

Zorganizowana została przez: Zakład Pedagogiki z PWSZ w Sanoku i Ochotnicze Hufce Pracy w Iwoniczu z komendą w Rzeszowie.

Miato Sanok podczas konferencji reprezentowali Burmistrz Sanoka, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku oraz pełnomocnik burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi.  W konferencji wzięli także udział wiceminister Skarbu Państwa, przedstawiciele: MSWiA, Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, studenci, nauczyciele, dyrektorzy szkół, placówek, osoby, które mają na co dzień kontakt z dziećmi i młodzieżą.

Prelegenci poruszyli kwestie szeroko pojętego bezpieczeństwa, zasygnalizowali tematy różnorodnych zagrożeń, przemocy sieciowej, przemocy na stadionach, filozofii bezpieczeństwa, uzależnień, agresji, patologii, itp. Radzili, jak im zapobiegać, jak sobie z nimi radzić.

Burmistrz Sanoka, podczas otwarcia mówił o roli samorządu w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom, zaś pełnomocnik burmistrza ds. przeciwdziałania alkoholizmowi opowiedziała o dobrych praktykach samorządowych w dziedzinie bezpieczeństwa realizowanych w mieście Sanoku.  Podczas konferencji doszło również do podpisania porozumienia o współpracy między sanocką PWSZ a OHP w Rzeszowie.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

15-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)