Czeczeni zatrzymani przez funkcjonariuszy BiOSG

LISKOWATE/BIESZCZADY. W dniu 8 listopada br. funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali sześciu mężczyzn – obywateli Rosji.

Pięciu z nich dokonało nielegalnego przekroczenia tzw.” zielonej granicy” w okolicach miejscowości Liskowate, zatrzymano również Rosjanina, legalnie przebywającego w Polsce, który miał ich wywieźć w głąb kraju.

Wszyscy zatrzymani są narodowości czeczeńskiej, w wieku od 24 do 39 lat.

Nielegalni imigranci byli dobrze przygotowani do takiej wyprawy, mężczyźni mieli przy sobie dokumenty, dodatkowe  ubrania, żywność  oraz kompas. W chwili zatrzymania nie wymagali opieki lekarskiej i byli w dobrym stanie zdrowia.

W dniu dzisiejszym w ramach umowy o readmisji pięciu nielegalnych imigrantów przekazano stronie ukraińskiej, natomiast mężczyźnie który miał wywieźć ich z terenów przygranicznych, Prokuratura Rejonowa w Lesku postawiła zarzut organizowania nielegalnego przekroczenia granicy i wystąpiła  do Sądu Rejonowego w Lesku o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

BiOSG

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."